Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

jurhakl

Tole z vodko, super zadeva!  Sam sem delal wisky z jurčki. Jurčki spustijo fino kostanjevo aromo. Razmerje podobno kot pri vodki z lisičkami. Letos morda poskusim še šnops z mušnicami.

gal

Citat od: jurhakl dne 28 Avgust 2015, 17:44
Tole z vodko, super zadeva!  Sam sem delal wisky z jurčki. Jurčki spustijo fino kostanjevo aromo. Razmerje podobno kot pri vodki z lisičkami. Letos morda poskusim še šnops z mušnicami.

Kaj da te ubije al kako? :)

leamarija

Marele v solati so iz moje strani že stalnica mnogo
let pa še vedo hodim po naših gozdovih in seveda
vse povsod.Probaj!lp

frodo

Citat od: Leonardo dne 28 Avgust 2015, 15:59
Citat od: ROGLA dne 27 Avgust 2015, 13:14


Hvala za Info, bom probal preverit - sem Miklavžčan.  Vložene marele, ha  ?  Prvič slišim kaj takega .. pa menda tudi, kaj ne ...

Obljubim,  ce bodo se letos marele jih prinesem 3 kozarcke za probat na sedez drustva v maribor
Tiste od lani bile dobesedno pograbjene od znancev,so rekli da bodo sedaj tudi sami vlagali
Enih par let pa ze tudi delamo vodko z lisickami.vodka ima nevtralen okus,zato pride marelicni priokus lisick imenitno  do izraza.vodko mocno ohladimo,preden jo ponudimo za aperitiv.
Vodka  z lisickami je gotova,ko se lisicke spustijo na dno

Recept....4 dele vodke 1del lisick. Pa nic drugega,pa lisicke se ne kuhajo



Halo ! Gobe se nikoli ne kombinirajo z alkoholom ! Ne zavajat in poneumljat ljudi ! Ali ste popili precej te tinkture ?

Po moje ni nič narobe, če so gobe 100% užitne, tudi če poješ kakšno surovo ni nič narobe, ali se pa motim?

ROGLA

Leonardo


Ce si doma kje blizu konjic ali ce prides na obisk ,ti rade volje posodim knjigo

Gobe
Vodnik po svetu gob

Izvirni naslov.. the ultimate mushroom book. Iz leta 1996
Avtorja. Peter jordan in steven  wheeler

Na strani 134 je ta recept lisicke ..vodka,ce pa se koga zanima je pa na strani 135 recept,pikantne gobe v alkoholu

slavko

frodo, če so gobe užitne, v kombinaciji z zmerno količino alkohola, denimo kozarcem piva, načeloma ne bi smelo biti težav. To seveda ne pomeni, da z alkoholom pretiravamo, sicer bodo težave zaradi alkohola.

Vendar poznam primere, ko so ljudje s slabo prebavo imeli težave, ko so po gobji jedi popili šilce močnega. Znaki so bili podobni kot pri gastrointestinalnem sindromu.

Popolnoma drugače pa bi bilo, če bi žganje nalili na pogojno užitne ali strupene vrste gob. V tem primeru bi se strupi izlužili v žganje in bi dobili strupen napitek.

Lep pozdrav,
Slavko

frodo

Se popolnoma strinjam z vami, z alkoholom ni dobro nikoli pretiravat, glede gob sem pa zato tudi napisal 100% užitne, ne pa tudi pogojno, ali celo kakšne strupene.

samantha1

Bom jaz temo spremenila, dost alkohola  ;D  Na Sorci nič gob. Od pol šestih do pol osmih, ena golobica. Tako da  :'( :'( :'(

jurčkoljub

No pa da se še jaz malo oglasim...včeraj sem bil malo na mojih placih proti Raduhi in potem še v smeri Logarske in nažalost situacija nič kaj obetavna. Našel sem nekaj golobic, nekaj malega lisičk in enega samcate jurčka. Dejansko je situacija zelo zanimiva...vlage izgleda dovolj, toplote tudi izgleda dovolj gob pa ni...tako da čakamo na eksplozijo v naslednjih dneh ;D

ROGLA

Citat od: samantha1 dne 29 Avgust 2015, 07:33
Bom jaz temo spremenila, dost alkohola  ;D  Na Sorci nič gob. Od pol šestih do pol osmih, ena golobica. Tako da  :'( :'( :'(


Ja ja ja,gobe so.....
Bil vceraj v mariboru in pred trgovino merkur zraven bauhausa, je ena gospodicna prodajala gozdne sadeze
Maline ,ostroge,borovnice,stare vsaj teden lisicke in zraven mlade jurcke
Jurcki bili po 8 evrov za plasticno kosarico 250g
Jo prasal od kot pa so,je rekla iz pokljuke.......mi kr na smeh slo

samantha1

O sej so tud na ljubljanski tržni, sem tud jaz vprašala iz kje so, pa so rekli iz Kofc. Še dober, da nimajo štampiljke tile jučki, ker bi na kocnu našla "made in china"   ;D

ROGLA

Citat od: samantha1 dne 29 Avgust 2015, 07:54
O sej so tud na ljubljanski tržni, sem tud jaz vprašala iz kje so, pa so rekli iz Kofc. Še dober, da nimajo štampiljke tile jučki, ker bi na kocnu našla "made in china"   ;D

Po moji logiki, so  ti jurcki iz bolgarije ali romunije
Kupljeni po 1 do 2 evra. Pripeljani  v hladilniku vsaj po 500 do 1000 kg
Pa si izracunaj pri tej kolicini ene tone ima placo za celo leto in se studentke lahko  placa po osnovni zakonski tarifi 3evre na uro

JANEZ L

Na pokljuki in na Kofcah ni tudi "j" od jurčka... ;D


...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

marjeta

Pozdravljeni
Najina današnja bera - iglasti gozd - 800 m. Nekaj je začelo poganjati, ampak je v gozdu že kar suho, pa tudi temperature so visoke.
Če bo v sredo - četrtek dež in spust temperatur, pa verjetno zna biti zelo zanimivo.
Lep pozdrav
Marjeta

leamarija

Vse čestite Marjeta to pa res človeka kar poživi!
V mojih koncih nič okolica Žalec.lp ???