Gobarjenje 2014

Začel/a kragulj, 01 Januar 2014, 21:18

Prejšnja tema - Naslednja tema

Ta Pravi Gobar

Alocha vsem skupaj ...

Tema, v takem ne rastejo, je zdaj poletje začelo.  Suho, vroče, južni veter ...  :(

Nimamo kaj več iskat. 

Zato pa so bile Julija - Avgusta, joj, kak je blo fajn.  Sem imel čas vsak dan.  Noro, noro, megle, da nisi 5 metrov videl, pa po 7 - 9 Jurčkov v riži. 

Pa nobene konkurence - hehehe he he ...  ;D ;D ;D

Ja, obujamo spomine.  Oziroma, še pomnite, tovariši  ?   ;D

Naslednje leto - do takrat moramo preživet ?  Pol pa bo spet AKCIJAAAA  !!!!!   :angel:

Lp,  TPG

robert11

pozdravljeni
bil danes v gozdu bolj zaradi kostanjev. kostanjev res veliko, gob pa sploh nič. listje lepo šelesti pod nogami, tako da je južni veter dobro posušil listje.
kot kaže bomo gobe nabirali ponovno naslednje leto.
lp
robert

marjeta

Pozdravljeni

Nekaj malega se je našlo danes popoldan v domačem gozdu. Nisva pa videla nobene druge mlade gobe...

Lep večer

Marjeta

Martin

 :-\
pozdrav
Včeraj sem šel preverit stanje po vseh mojih najbolših terenih in res nisem moral vrjet nula od nule. Takega septembra in oktobra se jaz ne spomnim,da bi kdaj bi.-l Le leta 2008.je blo 11.9.konec na pohorju a je bilo še nekaj malega po nižinah .No za mene je letos najslabša sezona za jurčke zadnjih deset let.In najbolša za kozjenoge mesnatovce.--Saj gob je bilo veliko a nobene kvalitete žau.Upam,da bo drugo leto bolše no bomo vidli.

Marjeta lepa najdba

Lp
Martin

Ta Pravi Gobar

Martin ...

Se spomniš, sem pisal že pred dobrim mesecem, da meda več nič ne bo.  Tako je bilo  2005 - Julija začela sezona fejst, pol pa september - oktober nič.

Včeraj in danes smo nabirali kostanje - jih je ogromno, moji dobri skriti placi polni. 

Našli smo dve sneški - kot že 15 let, na Pohorju sneške tema, pa ko bi morale biti, je total suša, phe ... Pred 30 leti jih je bilo na tisoče na teh placih.

No ja, pa bomo gobarili spet naslednje leto.   :)

Lp vsem, TPG

robert11

pozdravljeni
bil še ta vikend malo v gozdu, pa razen nekaj suhih gob ni ničesar.
lp
robert

marjeta

Pozdravljeni
Tudi midva sva danes gobarila na "polno" - doberšen del dneva sva preživela po gozdovih. Rezultat je eden jurček, pa še za tega mislim, da nama ga je nekdo iz usmiljena "od tam gor" poslal. Strinjam se z Martinom,
res je bila slaba sezona. Jurčkov je bilo na določenih mestih sicer res ogromno, samo žal, redki so bili uporabni. In prvič se je zgodilo (pa gobariva že mnogo let), da določeni tereni niso celo leto dali popolnoma nič. Enostavno se še nisem sprijaznila s tem tako, da košar še ne bova pospravila. Je pa res bilo letos kozjenogih mesnatovcev veliko (to ime mi gre težko od rok, kajti mi smo jim vedno rekli "maveljčki"). In da bi v naših koncih lahko lisičke nabiral v takšnih količinah celo sezono, se tudi ne spomnim. Še prejšnjo nedeljo sva jih lepo nabrala. Sedaj jih ni. In starejši pravijo, da štirinajst dni za lisičkami poženejo jurčki...

Pa lep večer

Marjeta

PrviProgram

"In starejši pravijo, da štirinajst dni za lisičkami poženejo jurčki..."

Da se ti pozlatijo besede. Verjetno nas je precej tukaj gori, kateri bi bili presrečni, če se bo to res zgodilo.

Trocki

Sedaj bi pa mogli kaj jurčki pognat po tem dežju ki je napovedan za jutri ter v četrtek. Kaj vi menite?
Notranjska - 550 m.n.v.

Ta Pravi Gobar

Trocki ...

Ne verjamem, da bo kaj ...  Saj veš, poleti vroče, pa deset dni gor dež, pol pa ja.  

Zdaj pa sumim.  No, upam, da se motim, pa vendar, bi stavil ...

Lp,  TPG

PrviProgram

Bil danes v gozdu, začeli so rasti macesnovi gobani, kar množično, so pa precej črvivi, razen mladih. Zgleda, da še ne bo konec gobarske sezone, le dež je potreben, potem pa...

Lojze07

PP, bodi dober in povej še, kje si gobaril?  :police:  ;)

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

PrviProgram

Pod Pohorjem, 400 m višina, rastejo pod macesni. Če veš za macesne, potem si zmagal.

Trocki

Pri nas (Notranjska) so začele rasi tintnice. Drugače pa so sedaj pogoji po moje kar v redu za rast gob. Noči ter dnevi so topli ter tudi dežja je tudi padlo kar nekaj zadnje dni (cca 30l na m2).
Bo treba kaj v izvidnico v gozd danes.
Notranjska - 550 m.n.v.

enastajerka


No pa sem danes spet našla vsega malo..dokler me ni dežek dobil, ki je sicer prehitro spet ponehal.
Na slikah mislim da so (od zgoraj navzdol, od leve proti desni);
poprhnjene livke, borov glivec
ciganček, kostanjev jurček, pod njim eden od dedov (?), zraven pa en zelo svetli goban, za akterega nsime ziiher kateri je ? zgleda kot tipični polenti goban, na betu ima mrežast vzorec,tako d ani kateri od dedov, kot sem sprva mislila....
no spodaj pa še prožne (ali morda peščene) lupljivke, 1 maslena lupljivka, brezov turek.

Če menite da sem se kje zmotila, me prosim popravite:)

Na zadnji fotografiji pa mislim da so rdečebetni polstenci, ampka tudi nisme čisto ziher..čeprav mislim da druga goba to skoraj ne more biti..že vse možno pregledala po seznamu gob:)

No sicer je pa v gozdu zelooo suho in že vse pokrito z listjem, tako d ase čudim da še sploh kaj najdem ;)

Lep pozdrav