Gobarjenje 2014

Začel/a kragulj, 01 Januar 2014, 21:18

Prejšnja tema - Naslednja tema

marjeta

Pozdravljeni

Pošiljam sliko najinega današnjega gobarjenja. Glede na dogajanja v nedeljo, so bila pričakovanja
večja, ampak žal ni.

Lep pozdrav
Marjeta

robert11

pozdravljeni
bil danes v haloških gozdovih. v gozdu raste res veliko vrst gob, samo jurčki ne, haha.
se pa je splačalo, saj so že začeli padat kostanji.
lp
Robert

štajercMB

Robert11... mene bi zanimalo...zakaj ste še bet vzeli pri mareli?  :D Uporaben je samo klobuk...pa predvidevam, da to veste :). Pa brez zamere :)

Lojze07

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 20 September 2014, 19:49
Yo,  Kragulj  ...

Pa drugače, si kaj nabral mladih ?   Na fotkah sta tak najmanj dve dobri, ali ne ?

Možno, da bodo še rasli jurčki, nekaj je zadnjih 14 dni manjkalo, kar danes spet čutim v zraku - da je SOPARNO !!

Lp, TPG


Manjkala je najbrž - po mojih izkušnjah - ob vsem drugem, MLADA LUNA oz. PRVI KRAJEC in potem dalje...

Sicer pa lisičke - takšne in "onakve" veselo rastejo... Jurčki pa so res samo v "izrastu", tu pa tam kakšen zapoznel ...
Se pa bliža mlada luna...  ;D :-* :angel:

Lp
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

Lojze07

Citat od: marjeta dne 20 September 2014, 21:10
Pozdravljeni

Pošiljam sliko najinega današnjega gobarjenja. Glede na dogajanja v nedeljo, so bila pričakovanja
večja, ampak žal ni.

Lep pozdrav
Marjeta

Pozdravljena, Marjeta.

Kje pa sta jih "nakraspala" toliko???  ??? Te dni jih je namreč res bolj malo, pa še ti  zgledajo bolj ali manj kot kakšni odslužrni "legionarji" ...  ;D

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

Lojze07

Citat od: robert11 dne 20 September 2014, 21:36
pozdravljeni
bil danes v haloških gozdovih. v gozdu raste res veliko vrst gob, samo jurčki ne, haha.
se pa je splačalo, saj so že začeli padat kostanji.
lp
Robert

Kliju vesmu torej dobra bera ...  ;D

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

marjeta

Pozdravljeni

Midva gobe nabirava na Smrekovšem pogorju s tem, da se "najini" tereni začnejo v strminah pod
Komnom in končajo v gozdovih pod Raduho. Vse je višina 1000 m +, čiste iglice.
V nedeljo je bilo zelo zanimivo, cel teden gor ni deževalo, danes pa to, kar je na sliki. Stare gobe redke,
ni iztrebkov. Je pa res, da bi se dalo nabrati kar nekaj lisičk, pa enostavno nisva imela prave volje.
Za oči spočiti pa je bilo nekaj res lepih rdečih mušnic.
Lepe gobe pa tam gori nabirava potem, ko so planšarije prazne. In ravno danes so že vozili živino v dolino.
So po to hribi, tisti pravi, "za dušo", pa če so gobe ali ne...
Pa tudi gobarji, ki prihajajo tja gor, so oni, ta pravi. Ni vrečk, ni brcanja gob, z veseljem kakšno besedo rečeš.
Pa lep pozdrav.
Marjeta

Lojze07

jao, koliko pa potem prehodita?  ???

Lp
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

marjeta

Dobro jutro

Lojze07, navedla sem območje, kjer gobariva. Sva pa enkrat tu, enkrat tam, malo višje, malo nižje. Kdor pozna te kraje, pa tako ve, kje se dogaja.
Ja, prehodiva pa kar veliko, sva bolj takšna gozdna Jožeta.

Pa lep dan
Marjeta

marjeta

Pozdravljeni

Te gobe so bile najdene danes popoldan v domačih gozdovih. Upam, da to pomeni, da se bo pa morda
začelo kaj dogajati.

Lep večer
Marjeta

Lojze07

Lepi... Počasi verjetno res prihajaja jesenska runda... :)

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

mattyy

Alo

Bil v petek na mojih terenih na Pohorju. Pet mladih jurčkov. Tam, ko pa ponavadi najbolj rastejo pa niti ene, niti trebleno ni blo. Mislim, da sem mel veliko srečo, da sem sploh nekaj našel. Narava me je nagradila, ker zadnje čase več smeti odnesem iz šume, kot pa gob.  ;)

Ta Pravi Gobar

Yo ...  :D

Matty, prazno drugače, ha ?   A si vrh Pohorja kdaj našel Turke, dedeke ?

Kaj mladi jurčki so bili OK - nič polži, ali še vedno isto ?

Lisičk zgoraj nisem nič kaj našel, pa ti ?

Kdo ve, če je Martin še med nami ?

Lp, TPG   :)

babolat89

Tudi z očetom sma bila za vikend na standardnem "placu" za jurčke (kjer jih je ponavadi ogromno - vsakič vsaj 50-100 +), vendar ni bilo kaj posebnega oz. zelo slabo.
15 pravih jurčkov, 8 marel, par brezovih gobanov + veliko lisičk (katere pa niti nisma toliko pobirala)....

Pa še par slik iz gozda ;)














Martin

 ;)

bravo marjeta lepi primerki

včeraj sva z mojo nabrala nekaj kostanjev na pohorju jutri pa greva gobarit na pohorje upam da bo nekaj za v košaro

lp
Mrtin