Determiniranje 2018

Začel/a klavir, 07 Januar 2018, 13:01

Prejšnja tema - Naslednja tema

slavko

judez #250, na prvih dveh posnetkih od zgoraj navzdol so ovčasrke lupljivke, na zadnjem pa peščene lupljivke. Vse so užitne.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

bertoolin #249, gobe so verjetno zbledele črnivke, ki veljajo za užitne, a jih ne bi priporočal.

Lep pozdrav,
Slavko

DRAGO JAZBEC

Pozdravljeni,
prosim za določitev vrste gobana na sliki.

Lep pozdrav

slavko

Na posnetku je najverjetneje svinjski goban, ki je pogojno užitna vrsta.

Lep pozdrav,
Slavko

Funnybot



Zanima me, ali gre za polsteni goban ali je kaj drugega. Najlepša hvala za odgovor!

Primorec

Prosim za identifikacijo tega gobana oz.gobe. Kjer sem jih nabiral, je bilo ogromno takih gob. Ali je to mogoče Boletus luridus oz.svinjski goban?

Najlepša hvala.

slavko

Na posnetkih je svinjski goban, ki je pogojno užitna vrsta gobe. Pred uporabo ga je treba prekuhati.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

Funnybot #259, na posnetkih je prožna lupljivka, ki je užitna vrsta gobe.

Lep pozdrav,
Slavko

macpiko4

Našli smo kar nekaj gob in sedaj nismo popolnoma prepričani, če so užitne ali ne - zmotila nas je predvsem izrazito rumena barva ter nekaj rdeče na nekaterih, ter želimo preverit. :)
Poskusili smo s prerezom in goba ni spremenila barve, tudi tisto z jezikom, če peče ali ne, in ne peče, sedaj pa me zanima katera goba je.







slavko

Na posnetkih je jamičasti goban, ki je užitna vrsta gobe.

Lep pozdrav,
Slavko

DRAGO JAZBEC

Pozdravljeni,
prosim za določitev gobe na sliki, bila je že odtrgana. Morda gre za velikolusko mušnico. Na istem mestu je rastel pred nekaj časa primerek, katerega sliko sem poslal na forum pod odgovor #232, vendar je bila goba še premlada za določitev. Prosim za vaše mnenje.

Pozdrav

jantr

Pozdravljeni,

vprašal bi za tole gobo?





hvala in lep pozdrav na Štajersko, Jan

Triglav

Pozdravljeni
Prosim za determinacijo gobe na fotografiji, zrasla je pod grmom ameriških borovnic na vrtu. Na spodnji strani klobuka ima lističe, to sem ugotovil pri drugi enaki gobici, ki je bila odstranjena od vrtnih žuž, vendar se to na fotki nebi videlo.
Najlepše se vam že vnaprej zahvaljujem za razlago, predvsem pa za vaše delo na tem forumu.
LP Peter

biokill

Zanima me, za katerega gobana gre?



slavko

Na posnetkih je poletni goban, užitna vrsta.

Lep pozdrav,
Slavko