Gobarjenje 2020

Začel/a klavir, 04 Januar 2020, 17:15

Prejšnja tema - Naslednja tema

klavir

Po enem tednu pa zima na Goričkem.



Zato pa še večji izziv najti gobe pod snegom in pod listjem...





lp

klavir


gusar76

Bravo, Klavir!

Torej, se dogaja! :)

klavir

Še vedno se dogaja!



Pa dvojčka...



Včasih pa izkoplješ "krompir" :D:



Videti se je dalo tudi štiri hrčke, kar je začinilo vse skupaj...





vse dobro

gusar76

Tudi sam sem v nedeljo naletel na nekakšen "krompir". Pravzaprav je to ženina najdba - edina letos! Slučajni lov - a prekrasen! Iznad zemljinega površja je gledal le manjši rob razvitega klobuka, pod zemljo pa se je skrivala kepa velikosti manjšega jabolka!

gusar76

Pa še nekaj utrinkov...

klavir

Danes še zadnje marčnice. Najbolj skrit primerek do zdaj sem našel tako, da je bilo videti nekaj dvignjenega listja, izkazalo se je, da gre za krtino. Kakih 15 cm zemlje od krta sem s prsti odstranil, spodaj zagledal neko črno plastično folijo, pod njo pa tri ogromne bele gobe. Eh, bolj se res ne morejo skriti... ::)

gusar76

Še naše nedeljsko gobarjenje.
Pri nas je še kaj najti, ampak postaja vedno bolj suho. Gobe se "umikajo" v podzemlje, kjer je še nekaj vlage in od tam v dolgih betih izraščajo na plano. Srečna najditeljica je našla še eno velikanko!

klavir

#53
Smrčki!













Malo domišljije zvečer za južino... Nekaj čevapov, politih s topljivimi sirčki, ki se pečejo na smrčkih, da jih še malo prepojijo, zraven pa zelenjava z vrta: brokoli, por, šparglji, kakšna jajčka od naših kur, zraven pa ogromno regrata s krompirjem...



lp

lojz98

bravo!

tako lepo opisano in dekorirano, da sem postal lačen.

gusar76

Bravo, Klavir! Prekrasne fotke in lep potopis - zopet! Sam sem bil tudi danes na lovu za smrčki, a popolnoma brez uspeha! Na koncu sem se moral zadovoljiti z divjim hmeljem, čemažem, koprivami in japonskim dresnikom - o gobah pa niti sledu! Tako da ne morem priložiti niti fotke! :D

gusar76

Končno, smrčki!

Sicer le za vzorec, a dovolj za obliž na ranjen ponos!  ;D V tako suhem okolju jih še nisem iskal! Vrhovi gob so že čisto suhi in če ne bo bistvenih padavin, ne bo zraslo nič več!

Zanimiv pa je bil en primerek. Ko sem ga odrezal, je iz njega prišlo nekaj mravelj - te sem spodil. Nato so začele lesti ven ena za drugo... Smrčku se pa ne odpovem tako zlahka in sem vanj nalil vodo, ki sem jo imel s seboj v plastenki, da bi jih pregnal od najlepšega primerka (voda mu ne bo škodila, saj je suho kot poper). Nič, mravlje ne bežijo ven! Zlijem vodo ven - zopet polno mravelj! Postopek ponovim - enak efekt! Nato sem moral storiti, kar je potrebno storiti, saj se smrčku ne odpovem!  :police: Gobo prerežem na pol: notri pa porodnišnica - mravlje so v smrčka znesle jajca in jih tam varujejo in oskrbujejo! Če bi to vedel, bi jim ga pustil, tako pa... Po nekajminutnem boju z divjimi in bojno nastrojenimi rdečkami, sem se razglasil za "zmagovalca" in odnesel še tega smrčka.

gorenc

Pozdravljeni
Vidim da imate nekateri srečo z smrčki. Jaz jo nimam a nevem zakaj na mesta ki hodim ni niti enega smrčka niti za vzorec.
Na ta mesta hodim edino jaz ni drugega da bi tam nabiral ker rastejo na terenu ki nebi vrjel da bodo tam kdaj zrasli smrčki.
Sem jih "iztrebil" so se izrodili ??
Lp
Gorenc

gusar76

Citat od: gorenc dne 30 April 2020, 11:37
Pozdravljeni
Vidim da imate nekateri srečo z smrčki. Jaz jo nimam a nevem zakaj na mesta ki hodim ni niti enega smrčka niti za vzorec.
Na ta mesta hodim edino jaz ni drugega da bi tam nabiral ker rastejo na terenu ki nebi vrjel da bodo tam kdaj zrasli smrčki.
Sem jih "iztrebil" so se izrodili ??
Lp
Gorenc

Letos jih je zelo malo! Za sedaj tudi na mojih terenih le za vzorec. V resnici se jih niti ne splača nabirati, če ne bi šlo za šport! Razlog je huda suša. Mislim, da bo po tem tednu bolje. Če bo res še nekaj dni deževalo, pa bi lahko bili priča tudi dobri spomladanski gobariji - hkrati bi lahko začele rasti  razne vrste gob: smrčki, lisičke, gobani...Temperature so prave, čas tudi!

gorenc

Citat od: gusar76 dne 30 April 2020, 17:59
Citat od: gorenc dne 30 April 2020, 11:37
Pozdravljeni
Vidim da imate nekateri srečo z smrčki. Jaz jo nimam a nevem zakaj na mesta ki hodim ni niti enega smrčka niti za vzorec.
Na ta mesta hodim edino jaz ni drugega da bi tam nabiral ker rastejo na terenu ki nebi vrjel da bodo tam kdaj zrasli smrčki.
Sem jih "iztrebil" so se izrodili ??
Lp
Gorenc

Letos jih je zelo malo! Za sedaj tudi na mojih terenih le za vzorec. V resnici se jih niti ne splača nabirati, če ne bi šlo za šport! Razlog je huda suša. Mislim, da bo po tem tednu bolje. Če bo res še nekaj dni deževalo, pa bi lahko bili priča tudi dobri spomladanski gobariji - hkrati bi lahko začele rasti  razne vrste gob: smrčki, lisičke, gobani...Temperature so prave, čas tudi!
Srčno upam da bo začelo rasti. Bezgovih uhljevk imam polno ostalega ni na spregled. Lansko leto takšen čas so me že klicarili glede smrčkov po koliko se prodajajo itd...
Lep gobarski pozdrav