Gobarjenje 2018

Začel/a klavir, 07 Januar 2018, 13:00

Prejšnja tema - Naslednja tema

Martin

 ;D :(

Lep pozdrav vsem,ki pridno objavlate na forum. Sam se nisem mel prav casa kaj objavit sem pa ga redno spremljal...........
No sam sem do zdaj gobaril le v mojih gozdovih ob hiši lisičke golobice poletni gobani ......
Včeraj pa sem se odlčil in šel preverjat svoj terene proti koroški višina ck500do 700mnv....in rezultat hja takšen kot sem pričakoval lisičk tolko da jih nemoreš pobrat tud če bi jih hoto.Jurčki pa ja začnejo poganjat lepi jesenski gobani nekaj jih je blo prestarih ali požrtih od hroščev no dva pa sta bla za spohat heeee
Našel sem pa tud lep primerek kozjenogega mesnatovca ......Gobarjenje popolno drug tedn Pa pohorje pesek proti ribnici nad1000mnv.

Lp
Martin
GOBAN

rotor


sabincica

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 04 Julij 2018, 18:22
Sabinčica nisi nič brala mojih zadnjih prispevkov ?

POHORJE  1000 do 1300 m same lisičke a ne povsod.  Sem bil včeraj ob potokih Areh - Šmartno moraš kar hoditi, našel sem tudi enega starega Borovega gobana ki ga je eden že obrnil ... Pa golobice so a večina zelo požrte. Našel sem tudi ježke že ...

Pa žametasti se najdejo ... Drugače pa kot sem enkrat pisal pred 3 tedni sem našel en hrib pod Zarjo ala 200 komadov velikih jurčkov skupaj vsi prestari črvivi do amena.  Se pravi da so rasli na 1200 m že v začetku junija. Takrat je bilo tudi na tisoče bisernic, pa lepe golobice pa žametasti gobani.

Javi če boš kaj našla pa cca kje si bila.

Lep pozdrav :)


Pozdravljeni

Ta pravi gobar...sem brala, ampak samo zadnje 2 strani, pa še te po obrokih :) in se nisem videla/spomnila objave.
Javim, če mi uspe iti iz Savinjske  ;D me že fejst vleče v gozd  ;)
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

Triglav

Pozdravljeni,
Poleg lisičk, sem našel tudi junaka na sliki
LP Peter

sabincica

Pozdravljeni...
Evo...včerajš ja bera po bližnjem gozdu je prinesla 20 čudovitih marel.

Danes , kope okoli 1000m NV.,pa 10 dedkov, 15 gobanov, in košara lisičk.
So pa gobani na videz lepi in zdrvi, v njih pa v 30%  najdenih, dodatek beljakovin.
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

sabincica

Pa še nekaj....
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

sabincica

In zadnje...
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

janko

LP

Bravo, hvala za slike. A so letošnje ??? :D :D :D
Trenutno nimam veliko časa za obisk gozda.
Če res rastejo na 1000 nmv., potem je to dober znak za gorenjski konec.

Leto 2018 je posebno leto, veliko snega, veliko padavin, veliko neurij, poletni gobani v mesecu maju.
Rekel bi da je vsega dovolj. Kaj lahko še pričakujemo.

Malo pa me moti razkazovanje gob FB.
Če najdeš gobo in imaš čas za sliko jo podeli z drugimi na tem forumu.

Janko

sabincica

Pozdravljen Janko.

Letušnje, letušnje  :)

Starša sta nabral enako količino. Nismo pričakovali takih količin.

Ja se pozna, da je bilo dovolj padavin.

Lp, Sabina
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

rene

Pozdravljeni!
Tudi sam sem letos zelo aktiven v pohorskih gozdovih  ;D
Od začetka maja pa vse do sredine junija je bila bera gobanov v nižjih predelih obilna.... Ko pa se je pričela vročina se je rast ustavila in so začeli poganjat v višjih legah. Trenutno najbolj rastejo na okoli 800 metrih, pred dnevi sem bil na Klopnem vrhu in me je presenetilo da so gobe rastle samo na odprtem, kjer je sonce najbolj močno; v iglastem gozdu so bile samo lisičke. Se pa vidi, da severni veter res ni idealni za rast ker je bilo na vrhu res kar hladno.... Upam na višje temperature in obilno bero vsem, ki uživajo v naravi  :)
Lp  ;)

Martin

 ;D
pozdrav

V nedeljo sma z bratom sla preverjat moj najboljši višinski teren na pohorju smer lovrenc ribnica 1000do1200mnv...rezultat pričakovan noro lisičk lepih zdravih na jasah iglavcev ter trave drugih gob že tud dosti ter en jesenski goban....v glavnem pričenja se v višinah tud tako je tud prav leta 2015sem na tem terenu pobiral lepe jesenske gobane in po tem dežju ki je bil pričakujem prvo večjo rast gobanov tako nižje kot v višinah.....

Sem pa v mojih gozdovih doma ko sem sprehajal našega malega našel nekaj marel ...pa še se bi dalo kaj naštet...

lp
Martin
GOBAN


Martin

 :o :o :o :o :o

Dare

Živjo, dragi gobarji!

z veseljem sporočam, da so gobe pognale tudi na Gorenjskem koncu. Nadmorska višina 1200 m, okolica Tržiča. Lisičk je res veliko našel pa sme tudi dva gobana za katere pričakujem, da bodo v kratkem začeli obilno rasti.

Srečno in LP, Dare

Dare

Še drugi  ;)

TopCat

Pozdravljeni!!

Potrjujem Daretove navedbe!  ;) ;D
Tudi sam sem po dolgem času uspel prečesati malce "moji" gorenjskih gozdov, ki pa se nahajajo bolj v nižinskih predelih Gorenjske. Lisičk je res precej. So tudi velike in zelo zdrave. Pri golobicah so me večinoma prehiteli sonce, suša, polži, hrošči, črvi in vse kar me je lahko, tako da bom nanje moral še počakati. Pot pa so mi prekrižale že tudi prve kostanjevke ter nekatere dežniki (marele). Toliko iz moje strani...  8)  :laugh:

Vsem, ki se po tem dežju še odpravljate v gozd, pa želim obilno bero!

Lep pozdrav.