Gobarjenje 2018

Začel/a klavir, 07 Januar 2018, 13:00

Prejšnja tema - Naslednja tema

zagi

Ob gramozni jami v "DOOpleku" našel tole

slavko

Našli ste zimsko panjevko, ki je užitna vrsta gobe.

Lep pozdrav,
Slavko

zagi

ok, ker nisem bil siguren, ker je bila očitno večja kot ostale.....

klavir

Torkovo gobarjenje ob reki Muri med Kotom in Lendavo...



Livade ob reki Muri...


slika 1


slika 4

V tamkajšnjih obrečnih lokah se tradicionalno najde največ bezgovih uhljevk, saj so bezgovi grmi zelo pogosti.


slika 2


slika 3


Oznaka, koliko kilometrov mora še reka Mura preteči do izliva v Dravo (slika 5).


V takšnih vrbovih sestojih pa je pogostejša zimska panjevka (slika 6).


slika 7


Pol njive je v Sloveniji, pol na Hrvaškem, vsaj v teoriji (slika 7a).


Büjraši še utrjujejo poplavne brežine (slika 8 ).


slika 9


Treba je bilo priti čez mrtvico...(slika 10).


Zanimiv mostiček (slika 11).

Tako imenovane "Napolitanke" so znan ribolovni revir ribičev z obeh strani meje v hrvaškem katastrskem območju. Obsegajo osem jezerc v pravokotni obliki eno zraven drugega, tako da iz zračnega posnetka res spominjajo na napolitanke. Je pa še več jezerc tam naokoli, večina je hrvaških, nekaj tudi naših. V toplih letnih časih pridejo hrvaški ribiči tja z brodom (skelo), ki vozi čez Muro, naši pa za to uporabljajo maloobmejne prepustnice. 


slika 13


slika 12


slika 14


slika 15








klavir


klavir

Letos spet ne bo marčevk :(

slavko

#21
To je preveč pesimistična napoved. Počakajmo, pa bomo videli kako bo letos.

Lep pozdrav,
Slavko

klavir

#22
Slabo sem se izrazil. V našem društvu eksperti pravijo, da dolge, mrzle zime z veliko snega koristijo podgobju spomladanskih vrst. Mislil sem reči, da marčnice že bodo, samo mi jih ne bomo videli. Ponekod je meter snega, to se pred koncem marca že ne bo stopilo, celo če bo topleje. Edina možnost je kidanje s snežno lopato. Poznam sicer ponekod na Goričkem takšne mikrolokacije, točno drevo in vse, ampak komu se ljubi rovat pod snegom... Od zimskih vrst pa rasejo samo še bezgove uhljevke. So pa na youtubu že več kot mesec dni stari posnetki teh polževk, iz Italije... Eni majo zegn...

zagi

Tole sem našel med nabiranjem pod Pekrsko gorco


slavko

Mislim, da ste našli lesno gobo iz rodu plutačev (Phellinus).

Lep pozdrav,
Slavko

klavir

#25
Končno je šel sneg dol, da je možno občudovati marčno polževko :)

rotor

Prva in zaenkrat še edina letos  :)


Martin

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Končno snega ni več no bilo ga je v izobilju in tako je tud prav......ker se sam ne orientiram po datumih za rast gob ampak po naravi sem dans ob starih jablanah pod hišo opazil ,da že na polno cveti pljučnik. No in ker ko cveti pljučnik potem pričnejo poganjat mavrahi ...seveda čemaž............tako ,da nebo dolgo ko bodo pognale moje najljubše gobe....

ROTOR---lepa gliva .....

LP
Martin
(GOBAN)

dverbnik

Baje so v prekmurju že marčevke- hitr pobrat doklrr jih sneg spet ne zagrne :police:

anica


Dokaz, da so na Goričkem resnično že marčevke!

LP vsem A.