Sirovke okus

Začel/a yyyeb, 30 September 2017, 11:18

Prejšnja tema - Naslednja tema

yyyeb

Pozdrav. Vem, da se o okusu ne debatira ampak vseeno me muči in moram. Včeraj sem jeden rižoto z užitnimi sirovkami. Na isti način pripravljam tudi z jurčki ali mešanimi. Moram povedat,d aje bla rižota totalno zanič. Stran vržena goba, izgleda, da ni vsaka dobra na vse načine. Ista rižota je z jurči zelo okusna. Zanima, me če mislite, d abi ble same lupljivke ali same polstenke bolj okusne v rižoti glede na to, da so sorodnice gobanom? Da ne bo pomote, sirovke so mi dobre pečene in mešane.

Nagi Bator

#1
Uzitna sirovka je vsaj po moji presoji najboljsa na hitro pripravljena. Ce se jo predolgo cmari nekoliko pogreni. Enako grenijo tudi zamrznjene.
Sam jih imam namen jutri uporabiti za v pico, ker jih zadnje dni zmeraj prinesem domov in jih pac moram porabiti sveze, pa me enako skrbi,
da bodo pokvarile okus pice.
Morda se je najbolje preprosto vzdrzati in pobrati le nekaj mladih primerkov - toliko kolikor jih lahko porabimo tisti dan,
ceprav jih je kot listja in trave, kar zadnje case tudi prakticiram.
Zmeraj pa obstaja moznost, da poberemo smrekovo sirovko, vsaj jaz jih tezko locim, ki pa je ze sama nagnjena nekoliko na grenko stran.

yyyeb

daj na pico jurčke. 100x boljša bo kot z šampinjoni. sirovk ti ne priporočam. Pizza z jurčki je pa tako dobra, da bi lahko samo testo in jurčke jedel.

Nagi Bator

Ma, sirovke zato, ker jih pac moram ponucat. Razmisljam, da jih kar surove vrzem gor, morda minutko prej na maslu.
Sicer pa na pico ponavadi dajem precej boljse gobe od jurckov, le da teh letos ni ravno v izobilju.

yyyeb

katere so pa precej boljse od jurčkov? jaz take se nisem jedel. enkrat davno sem probal blagvo ampak se ne spomnim okusa

grgr

Sirovke so prima tudi s smetano in jajci - a pod pogojem, da jih ne prižgeš, saj pogrenijo.
Naj pa so take mešane, meni & otrokoma neprimerno boljše kot sami jurčki...

yyyeb

Pozna kdo okus od macesnovih lupljivk? tukaj pri nas jih je ogromno.

klavir

Macesnove lupljivke imajo podoben okus kot gobani, le da morda nekoliko manj izrazit...

gusar76

Macesnove lupljivke so bomba! Krasna gobica, predvsem z jajci. Meni osebno takoj za jurčki! Če pa govorimo o sirovkah, pa so to edine gobe, za katere moji dekleti, ki sta v razredni stopnji trdita, da so najboljše gobe na svetu! To so res dobre gobe, vendar samo na en način: prepražene na maslu, ponavadi s kruhom. Če jih tako dodaš v gotov rižoto (druga možnost), potem so res krasne - ene najboljših gob! Drugače pripravljene so trde in grenke. Zmrznjene so katastrofa - popolnoma zanič! Ni vsaka goba za vsako jed! Še enkrat: prepražene na maslu, s kakršnokoli prilogo in sveže.... tako se skrijejo tudi jurčki in celo karžlji! Ena najboljših gob! Pa nikar ne pretiravajte s količino, saj je po mojih izkušnjah kar precej težka goba (recimo kot poprovka). Jaz jih jem približno tako kot tople ocvirke (količinsko), da potem nimam težav! Dober tek!

Primorec

Kaj pa kozjenogi mesnatec? Kakšen okus ima? Nekateri na forumu pravijo, da so zelo dobre. Vložene v kisu ali kako drugače razvijejo svoj najboljši okus?

klavir

Kozjenogi mesnatovec je vsestransko uporabna goba. Dober je med drugim drobno narezan in prepražen na oljčnem olju, pa zaradi trdnejšega mesa včasih tudi zmlet v omaki...

klavir

Sem probal sirovke na en poseben način, kot jih čislajo ponekdod, zlasti v južni Ameriki. Obstaja nižja gliva, zaradi katere se lustiči gobe spojijo in delujejo luknjičasti kot pri cevarkah. To bi naj bila posebna delikatesa. Pa se je izkazalo, da imajo samo manj okusa kot običajne sirovke. Mogoče pa je več vrst teh plesni...

gusar76

Citat od: klavir dne 04 Oktober 2020, 17:34
Sem probal sirovke na en poseben način, kot jih čislajo ponekdod, zlasti v južni Ameriki. Obstaja nižja gliva, zaradi katere se lustiči gobe spojijo in delujejo luknjičasti kot pri cevarkah. To bi naj bila posebna delikatesa. Pa se je izkazalo, da imajo samo manj okusa kot običajne sirovke. Mogoče pa je več vrst teh plesni...

Klavir, a nam zaupaš kako jih pripraviš?

Včeraj jih je žena popražila in dala na pico - proti mojim pričakovanjem! Dobro!

LP


klavir

Nič kaj posebenega - na olju sem jih spekel...

grgr

Še nekaj je potrebno omenit v tej temi, da ne bo kdo prestrašen: krepka porcija sirovk se pozna tudi na koncu prebavne poti, na obeh izvodilih = po barvi in vonju :)