Pločevinke in ostali odpadki v naravi in gozdu

Začel/a janko, 01 September 2017, 21:12

Prejšnja tema - Naslednja tema

janko

LP

Predlagam, da se v Sloveniji uvede povračilo za vsak odpadek, podobno kot imajo na to na Hrvaškem.
Vsi odpadki kot so pločevinke, plastenke in ostala embalaža imajo pač določeno vrednost in se jih zbira kot ostale odpadke.
Zbiralec dobi nekaj denarja in to je to.

V hosti, ob cestah, ne bi bilo ničesar več.
Morda kdo ve, kako je s tem v Sloveniji.

Janko   

BubikolRamios

Iz tega ne bo nič. V čem je interes, da iz takih idej nikoli ni nič mi ni jasno, skrajno butaste so potem čistilne akcije.
Poznam nekoga ki je bil kar zagnan glede teh čistilnih akcij - vse mu je 'dol padlo' ko je bilo čez en teden tam kjer je počistil enako kot prej.

Ne da se mi zdajle iskat, bral sem zadnjič:
1. če divjaka s kroslo v gozdu ujame policaj (kar ga nikoli), mu sme motor zaplenit šele ko ga 3x v dveh letih uradno ujamejo.
2. Kazen je tam okroh 40 eur in potem še polovička.

Smešno.

Tvoja ideja pa je povsem napačna. Ne reši problema bele tehnike, avtomobilov, smeti kar tako, ...

Treba je samo uvest glomazne kazni in zadevno prikrito snemanje ustavnopravno določit kot dovoljeno za dokazovanje.

Tule ne vidim nobenega problema, če že:
1. x pelje tvoj avto prehitro, kazen je naložena tebi.
2. x poseka les v tvojem gozdu, kazen zaradi nedovoljene sečnje je naložena lastniku
3. x odvrže smeti v gozdu, odločba za odstranitev je naložena lastniku gozda
3. itd.

Mafija zna kasirat, če hoče. Ampak zadevno noče.

Če greš kandidirat za predsednika in boš enforsiral kar je bold, se dvignem s kavča in te volim (-:


Lojze07

#2
Janko

Zbiralec dobi nekaj denarja in to je to.

Tudi jaz sem razmišljal o teh rečeh, ko sem te dni prebiral forum in gobaril...

Moj predlog: Za vsakih 10 dkg odnešenih odpadkov (plastenke, piksne, vrečke) iz gozda, lahko povečaš iznos gob za en kilogram...   ;D ;D ;D

Verjamem, da bi gozd hitro bil povsem očiščen... Po zaslugi gobarjev! In preudarne zakonodaje...

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

janko

LP

Kot prvo se mi zdi prav, da se o tem govori.
V mislih sem imel napis na plastankeh, plačevinkah " povratna naknada 0,50kn.

Ali to na Hrvaškem deluje. V Ljubljani imamo ločene zabojnike za vse te odpadke.
Res je, da je treba embalažo tja prinesti. Poleg tega še plačujemo odvoz !!!
Denarno korist na koncu pa ima verjetno "Snaga", ki to reciklira.

Čistilne akcije so dobre kot dolgoročno gašenje požara z paličico. Dobro je tudi v smislu dela z mladino in "druženje ob smeteh". Žalostno a resnično. Na kratki rok sicer naredimo nekaj v korist narave. Smetenje pa se nadaljuje. Torej vzgoja od "rojstva do groba" v družinah, vrtcih,šolah...

Torej ni stimulacije za potrošnike.
Če bi bil lokalni ali državni interes, bi se to lahko uredilo z kot pravi BubikolRamios z zakoni.
"Treba je samo uvest glomazne kazni in zadevno prikrito snemanje ustavnopravno določit kot dovoljeno za dokazovanje."

Zakoni se pri nas pišejo, kakor komu paše. To vem, ker sem probal zadeve urejat na področju davčnih blagajn...

Ali je sploh kaka možnost, da bi se to uredilo, če je državi samo mar koliko pobere davkov...

Lep gobarski pozdrav

Janko

Nagi Bator

Citat od: BubikolRamios dne 03 September 2017, 14:07
Treba je samo uvest glomazne kazni in zadevno prikrito snemanje ustavnopravno določit kot dovoljeno za dokazovanje.

Nekaj podobnega imajo na Kitajskem za prometne prekrske. Zadeva je celo denarno stimulirana. Lahko ugibas kako funkcijonira.
Samo vzgoja bo resila stvar. Represija nikdar ni in ne bo delovala! Je pa fajn razpravljat koga bomo vse zaprli in oglobili. Pa čin - na zdravje.

počasna

Ko sem pred mnogimi leti začela gobariti, sem našla en lep potoček, a žal s polno plastenkami itd. ... očistila sem teren, nakar so me ob drugem obisku pričakali jurčki ... točno tam, kjer sem očistila teren vseh smeti ... takrat sem začela verjeti v Gobarskega boga :)

janko

LP

Zanimiva izkušnja. Dobili so svetlobo in sonce. Gobarski Bog.. . kdo ve.
Verjeti pa je treba.

Janko



počasna

Citat od: janko dne 10 September 2017, 20:18
LP

Zanimiva izkušnja. Dobili so svetlobo in sonce. Gobarski Bog.. . kdo ve.
Verjeti pa je treba.

Janko



drugače nisem verna, ampak to ...  ;)