blaz3k - na morju, v gorah, poezija, spomini....

Začel/a sistemc, 10 Julij 2017, 17:33

Prejšnja tema - Naslednja tema

sistemc

Prostor za blaz3k-a, kjer se po mili volji lahko razpiše, objavlja novice itd. za vse tiste, ki jih njegove aktivnosti zanimajo.

Obljubim, da bom pridno bral.

Z odličnim spoštovanjem,

Janko
V resničnem življenju se v splošnem držimo zakonov in pravil. V virtualnem okolju pa se zdi, da nas ne morejo kaznovati, če kršimo pravila. Splošna etična pravila veljajo tudi na internetu.

blaz3k


sistemc

Citat od: blaz3k dne 12 Julij 2017, 08:14
Citat od: dras dne 11 Julij 2017, 22:35
...blaz3k...

To, kar se vam svetuje ni noben visok nivo, je le upoštevanje osnovnih pravil vedenja na večini forumov. Zaradi preglednosti sodijo določene teme v svoja poglavja, slike sončnih zahodov res ne sodijo v temo "Gobarjenje 2017", prej kam pod "Ostalo". Brez potrebe se ustvarja kaos in nepreglednost na forumu, predvsem z bombardiranjem foruma z vsem živim.

Brez zamere, pa obilo veselja v naravi.

lp, dras
... nisem vedel da je tu vse tako strogo, ko bi vedel ne bi prišel. Kdo se boji dovtipov, šal, zezanja mu nekaj manjka. Najbolj se zavzemajo za red tisti ki niso sposobni napisat enega posta. Od takih bežim da se ne bi čega nalezel. Bog vam pomagi.


Cenjeni Blaz3k,

Kakor vidim ter zaznavam in dojemam - nihče, vključno z menoj, se do vas ni izražal negativno ali celo žaljivo, jasno pa je bilo izraženo zgolj to, da so moteče vaše objave v za to neprimernih temah.

Uporabniki tega foruma prihajamo iz različnih socialnih, kulturnih itd. okolij, vsi pa imamo eno točko, ki nas povezuje - gobarjenje. Spoštovati je potrebno našo različnost in se strinjati tudi s tem, da se ne strinjamo vedno v vsem ter da imamo različne poglede na stvari. Drugačno mišljenje nikomur ne daje za pravico, da se stvari postavijo na osebni nivo, še manj na žaljivi nivo.

Velika večina uporabnikov interneta, tudi tega foruma, nima navade ali želje po pisanju ter objavljanju prispevkov. Pogledajo na to spletno stran, preberejo kar jih zanima v določenih temah in se ob tem - to lahko zatrdim za ta forum - tudi izobražujejo. So pa seveda tudi ljudje, s tem zagotovo ni nič narobe, ki puščajo svoje sledi in objave na večh forumih in se na ta način nekako afirmirajo ter si najdejo svoj položaj v družbi. Eden takih ste vi osebno, saj je zaznati tisoče vaših objav po različnih spletnih skupnostih. Verjamem, da vam je to v veselje ter vas izpolnjuje, tako kot mene osebno izpolnjujejo druge stvari. Torej, kar pogumno naprej. Vsak naj bi počel tisto, kar ga veseli.

Po drugi strani je potrebno spoštovati tudi nekakšen red. Da bolj plastično razložim - v urbanih okoljih so pločniki namenjeni peščem, kolesarske steze kolesarjem (ne  bom razpredal, da tudi za ostala počasna dvosledna vozila), cesta pa za avtomobile. Verjetno vam (vsaj upam) ne pade na pamet, da bi se po kolesarski stezi vozili z avtomobilom. To pomeni, dovolite ostalim uporabnikom, da v določeni temi preberjo samo tisto, kar jih dejansko zanima. Na voljo pa imate sedaj lastno temo, v kateri lahko po mili volji objavljate kar želite in za kar čutite potrebo, da je spletna skupnost ali javnost seznanjena. Koliko ljudi bo prebralo vaše objave je odvisno od interesa ljudi ter predvsem od kvalitete vaših objav. Obstaja števec kolikokrat je bila posamezna tema prebrana in na ta način boste lahko merili svoj uspeh ali neuspeh. Vsekakor velja kvaliteta pred kvantiteto objav.

Dovtipi, šale itd.... Pri tem bi vsaj sam bil zelo previden, da ne bi koga s tem prizadel. Namreč naprimer rasistične šale so morda smešne komu, drugega lahko zelo prizadenejo. Nadalje seksistične šale ali dovtipi (recimo o tem kdo na čem sedi) so morda sprejemljive v nekih zaključenih gostilniških družbah, kjer so enaki med enakimi, mene osebno zelo motijo.

Zelo smo ponosni na to, da smo dobili demokracijo. Vendar to pomeni, da so pravice posameznika omejene s pravicami drugega posameznika in ni dovoljeno "posiljevati" drugih s svojimi domislicami vsepovprek. V kolikor temu ne bi bilo tako in ne bi vladal nekakšen red, bi namesto demokracije postala anarhija ter zgolj pravica močnejšega. V takem okolju v resnici ne bi želel živeti - bodisi je to splet ali vsakdanje okolje.

Z odličnim spoštovanjem,

Janko





V resničnem življenju se v splošnem držimo zakonov in pravil. V virtualnem okolju pa se zdi, da nas ne morejo kaznovati, če kršimo pravila. Splošna etična pravila veljajo tudi na internetu.

blaz3k

#3
Ne bom repliciral ker bi mogoče povedal preveč resnic.

Zdi pa se mi da je v zraku to da zakaj bi bile stvari preproste če lahko fajn zakompliciramo in se žremo.

Predajam ti srenjo zaspano pa jo zadovolji, saj si bolj pameten od mene, celo veš kaj se ne sme pisat ko jaz ne. 

Sicer ni taktično da se umikam, je pa strateško. Zraven primitivcev sem skoraj preminil  zato se sedaj iz previdnosti umikam.

Od zdaj pa me več ni tu, pa pa.

sistemc

Cenjeni Blaz3k,

Dasiravno zelo provocirate, vam ne bo uspelo, da bi se spustil na vaš nivo. Prepričan sem, da v kolikor bi se v živo srečala, si nikoli ne bi drznili preiti na TI, če imate v sebi vsaj malček osnovne človeške kulture obnašanja. Prepričani ste, da ste anonimni, zato si dovolite tukaj veliko več, kot bi si sicer, vendar vaši tisoči objav po drugih spletnih skupnosti natančno razkrijejo vašo identiteto. Pa vseeno... Menim, da si bo vsak obiskovalec lahko sam ustvaril mnenje, kdo od naju dveh je tukaj primitivec.

Kar se zaspane srenje tiče, kot ste se žaljivo izrazili do uporabnikov tega foruma, sta razloga za to dva:
- primerjajte število objav ko gobe uspevajo in število objav, ko pač ne rastejo in boste zaznali, da se "srenja" zbudi, ko je kaj objaviti;
- v vsaki spletni skupnosti se najde kdo, ki terorizira in vsiljuje sebe v vseh temah, nato sam forum zvodeni in uporabniki odidejo, ker nihče ne mara prerekanja in ker si uporabniki želijo vsebine, ki je predvidena.

Iskreno sem upal, da boste razumeli pozitivno vrednost mojih sporočil, žal sedaj ne morem drugega kot reči, da iskreno upam, da boste mož beseda. Dasiravno se moramo zavedati, da je navada železna srajca, odvisnost pa tudi velik problem.

Z odličnim spoštovanjem,


Janko


V resničnem življenju se v splošnem držimo zakonov in pravil. V virtualnem okolju pa se zdi, da nas ne morejo kaznovati, če kršimo pravila. Splošna etična pravila veljajo tudi na internetu.

Ta Pravi Gobar

No ko se že tako tu dela pa naj v to temo posebno še jaz nekaj dodam.  Za take malenkosti se kregate.  Blaž3k je skozi vsaj nekaj pisal in vse s fotografijami dokumentiral - pa koliko dela je s tem imel ne pozabit, pa malo heca, saj drugi praktično noben ni nič pisal  ??  Pa tudi sedaj kdo kaj napiše, pa spet večina nobene Fotke zraven  ??

Bi pa - ker je to zdaj ena posebna tema malo posebno napisal :  Včeraj smo imeli lepo neurje na Dravskem Polju - bo vse v poročilih.

Pred časom sem gledal eno zanimivo znanstveno oddajo o klimatskih spremembah.  En znanstvenik je povedal :   Saj ni to kurjenje avtomobilskih motorjev, pa CO2 v ozračje, pa gretje doma v pečeh pa podobno SPLOH NIČ V PRIMERJAVI Z VROČINO SONCA KI NAS SEGREVA - TA MILIJONKRAT BOLJ GREJE NAŠ PLANET KOT NAŠE KURJENJE.  Ampak fora je v tem da smo ljudle vse pozidali - zgradbe, ceste, vozila ...  pa kaj še vse - in to greje, viša temperaturo permanentno - samo poglejmo koliko bolj hladno, če je nekje gozd, kot pa če je asfalt, pa na njem 1000 karoserij avtomobilov v katerih se segreje notranjost do 80 stopinj na soncu.

Danes so ravno javili da se je na Antarktiki utrgal del - 5000 kvadratnih kilometrov !!!  In to pravijo da bo samo to ko se stopi dvignilo morje po celem planetu za  en Meter  !!

Pa še bi samo zidali - tretja razvojna os, MAGNA ... VSE PREKO POLJ PA GOZDOV DA BO JA ŠE HUJŠE NEURJE POVSOD ...   samo RAZVOJ RAZVOJ RAZVOJ pošlusam spet kake pol leta odkar so odkrili da sploh ni gospodarske krize nobene.

Da bo ja še bolj žarelo na soncu da bodo ja še bolj divja neurja - kam to vse sploh vodi  ?  Kaj je to razvoj za politike in gospodarstvenike ?  To je samo čisti propad.

No, brez zamere, ampak je za razmislit.  Zdaj ko še ni prav gob da kako tako rečemo, ko smo v tej strašni vročini v senci, poleg interneta ...

Lep pozdrav vsem   :)

klavir

Brez skrbi, Blažek se bo vrnil, saj je enkrat že podobno napravil, pa bo ta tema spet v skladu s svojim naslovom. Mene se to sicer niti ni toliko dotaknilo, da bi se šel s tem aktivno ukvarjat, pa naj bo tako tudi tokrat. 

Do takrat pa...

Kar se tiče podnebnih sprememb, sem jaz razumel stvari tako, da je glavni problem CO2ja, ki je glavna negativna posledica postindustrijske dobe (poleg metana ipd.), v tem, da deluje kot topla greda, da torej toplota, ki pride na zemljo s Soncem, in je seveda glavni vir toplote, kakor tudi tista, ki jo proizvedemo sami - proti Soncu malenkost-, ne more v isti meri odhajati. Kar pa se tiče morij, pa seveda, toplejša voda se bolj razteza, kar še dodatno zvišuje gladino, poleg topljenja ledenikov. In vremenoslovci pravijo tudi, da voda, ki po poldnevni vročini v obliki dežja pade na razparjeno zemljo, povzroči več škode kot koristi, tudi če ni neurij. Morda tudi zato ni nekega rastja po gozdovih, čeprav ni kdove kako suho. Pomnim večje suše deset let in več nazaj, pa so gobe skozi gnale, sploh golobice, mlečnice ipd, vse razpokane od vročine in suše, ampak bile so. Mora še biti kaj drugega kot dež za to ,da gobe rastejo generalno vsako leto malo manj. Mogoče sem predrzno rekel, ampak spomnim se let, ko je bilo gob toliko, da so nekateri vzeli samo določene vrste. Zdaj ni nikoli tako veliko. Kaj šele proti temu, kar pripovedujejo starejši ljudje... . Morda pa je vedno več kakšnih strupenih snovi v tleh ali zraku, kdo bi vedel... Pa kisli dež - v mojem otroštvu so poleti tolikokrat govorili o kislem dežju, zdaj vlada zatišje. Ali pa je soodgovorna tudi suša v zimskem času - že dva decembra zapored praktično ni padla kaplja dežja, niti nismo zadnje zime imeli snega. Logično bi lahko bilo, da je zato sama navlaženost v grobem slabša. Pač ugibam... Po drugi strani pa me je razveselil post, da gobe na Goriškem so, kar pa me do neke mere preseneča, saj imam poročila, da je na bližnjem Krasu suho kot poper. Bi z veseljem šel za kakšna dva dneva tja, ampak s tem ta mesec žal ne bo nič, to poletje še nimam časa (moj nickname!), potem pa bo tudi tam najbrž že suša. Tu pri nas pa že nekaj časa najdem povprečno po kakih pet gob na izlet, čeprav nisem izbirčen (edino poprastih mlečnic ne vzamem, saj mi niso dobre). Pa bi bil s petimi gobami v košari tudi zadovoljen, če bi obstajala siceršnja rast. Lepo je videti, da se v za gobarjenje tipičnem času nekaj dogaja v gozdu... Kaj pa se je zgodilo s sočnimi mlečnicami - mlečnimi pečenicami -, pa sploh ne vem. Vsako leto manj, 5-7 let nazaj so bile v juliju povsod, nato vsako leto leto malo manj, lani sem imel samo še eno ekstenzivno rastišče na Savinskem, letos pa jih sploh ni več. Našel sem samo en majhen kupček že junija, potem pa nič več. Najslabše pa je to, da se še na nobenem rastišču, kjer so pred leti že nehale rasti, niso nato več ponovno pojavile... Če pa ni mlečnic, golobic in bisernic, potem v poletnem času bolj malo ostane... Ampak saj bo, treba bo pač čakati na jesen. Tam od 20. avgusta dalje bom se spet poglobil v ta svoj konjiček. Poletja pač v dobršni meri ne bodo več primerna za tovrstno rekreacijo. Seveda pa to vpliva tudi na jesenski čas. Upanje pa umre zadnje. Tako... Zdaj pa grem lahko pripravljat juho iz najdenih štirih mušnic in zelenkaste golobice.

lp

blaz3k

#7
Če bi eni avtoritativnost/ avtoritarnost spremenili v kreativnost, kreativnost pa v avtoritativnost/ avtoritarnost bi bil raj na Zemlji

uli

Poglej blaz3k,kdo te kritizira na forumu,nekdo ki se je priključil pred par dnevi pa že pametuje.Poslušaj stare mačke pa veselo delaj naprej.Tu se tudi vidi kdo z veseljem hodi v naravo ,jo obožuje in živi z njo,nekateri pa samo čakajo da kdo objavi da kaj raste in kje raste,potem pa cele familije v gozd in uničujejo vse za seboj,samo da so kile in kile gob.

sistemc

Ker ni bilo gob, sem se pred enim mesecem odločil oditi posneti sončni zahod v Nungwi, Zanzibar.

Upam, da kmalu objavim tudi kaj slik gob.

Z odličnim spoštovanjem,

Janko


V resničnem življenju se v splošnem držimo zakonov in pravil. V virtualnem okolju pa se zdi, da nas ne morejo kaznovati, če kršimo pravila. Splošna etična pravila veljajo tudi na internetu.