Determiniranje 2017

Začel/a klavir, 01 Januar 2017, 00:45

Prejšnja tema - Naslednja tema

PrviProgram

Verjetno je ta
Strobilómyces strobiláceus, črni kuštravec

Ta Pravi Gobar

Blaž3k - je kaj življenja na Šumiku ?  Jaz tam gori že več kot mesec nula ... ?  Spodaj se najde zgoraj pa prazno - ali  ?

Joshua_Blue

Zivjo!

Prosim za determinacijo

Teh gob je v enem gozdiču mali milijon.

Hvala

Joshua_Blue

Pa še tole...

zupevc57

#679
Prosim za pomoč.
Sem čisti začetnik v gobarstvu.
Katere gobe so to?
So užitne?

Joshua_Blue

Kostanjevka?

othyka

Pozdravljeni
Včeraj sem nabral v gozdu te gobice. Mislim, da so štorovke. Vseeno pa bi rad potrditev z vaše strani.
Ponavadi sem štorovke nabiral, ko so bili klobuki že razprti.
Za odgovor se vnaprej zahvaljujem.  :o

janko

LP

Prosim za determinacijo. Predvidevan, da je goban, ker ima vse razen, barve trosovnice  >:(
Našel sem jih samo na enem mestu in tam spet rastejo novi. Nekaj stari istih gobanov je razpadlo.
Trosovnica ima barvo rumenjaka. Vseeno je, ali ja mlada, ali stara goba. Barva se ne menja.
Rad bi izvedel za katero gobo gre.

Hvala za odgovor.

Janko

gobojed

Pozdravljeni, ali so tele gobe štorovke? Rasle so na štorih.
https://ibb.co/i8ezvb

grajbos

#684
Lep pozdrav

Prosil bi za determinacijo treh gob, ki so rastle v mladem gozdu za našo hišo (pred nekaj leti pogozden travnik).

Druga goba ima nek specifičen vonj, ki ga ne morem določit, spominja me na neko začimbo... Tretja je rastla na travniku.

Najlepša hvala  ;)



blaz3k

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 08 Oktober 2017, 10:54
Blaž3k - je kaj življenja na Šumiku ?  Jaz tam gori že več kot mesec nula ... ?  Spodaj se najde zgoraj pa prazno - ali  ?

malo  sem se ustavil pa ni blo nič videt, tudi nabiralcev ni veliko, jaz nabiram pod Arehom, zadnja dva tedna je bila explozija.

medica

Citat od: janko dne 08 Oktober 2017, 16:47
LP

Prosim za determinacijo. Predvidevan, da je goban, ker ima vse razen, barve trosovnice  >:(
Našel sem jih samo na enem mestu in tam spet rastejo novi. Nekaj stari istih gobanov je razpadlo.
Trosovnica ima barvo rumenjaka. Vseeno je, ali ja mlada, ali stara goba. Barva se ne menja.
Rad bi izvedel za katero gobo gre.

Hvala za odgovor.

Janko

Janko, a se hecaš?  ;D
Na tovjih slikah so jesenski gobani. Očitno imajo le malo posebno genetiko.  8)

Ta Pravi Gobar

Janko, če je spodaj vedno rumena mislim da je KRAVŠA kot jo Pohorci imenujejo.  Mogoče bo Gospod Slavko enakega mnenja  ?

Lep pozdrav vsem  :)

janko

LP

Medica jaz sem štromar, nimam pojma o genetiki. Zato me je ta barva presenetila...
Te vrste gobana prej nisem opazil. Zato sprašujem. Običajno so svetli do temno zeleni...
Ta je kot  rumenjak....

Janko