gobe.si
11 december 2017, 18:57 *
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.
Novice:

Domov   Pomoč Išči Koledar Prijava Registracija  
Strani: 1 ... 52 53 [54]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Gobarjenje 2017  (Prebrano 254673 krat)
blaz3k
Full Member
Objave: 195

Ogled Profila
« Odgovori #795 dne:: 17 november 2017, 22:11 »

http://www.rtvslo.si/slike/photo/306808#slika

http://www.rtvslo.si/slike/photo/306809
« Zadnje urejanje: 18 november 2017, 00:50 od blaz3k » Prijavljen
anica
Full Member
Objave: 193

Ogled Profila Email
« Odgovori #796 dne:: 24 november 2017, 21:33 »

Verjetno zadnji trije letošnji korenjaki!!!

LP A.

* 044.jpg (130.23 KB, 520x390 - Pogledano 211 krat.)

* 047.jpg (142.25 KB, 520x390 - Pogledano 181 krat.)

* 048.jpg (99.08 KB, 520x390 - Pogledano 174 krat.)

* 050.jpg (138.49 KB, 520x390 - Pogledano 253 krat.)
Prijavljen
klavir
Sr. Member
Objave: 455

Ogled Profila Email
« Odgovori #797 dne:: 26 november 2017, 20:44 »

Ponovno čestitke, Anica!

Tudi jaz sem šel letos še zadnjič po poznojesenske gobe na Goričko ter še na avstrijski in madžarski podaljšek tega gričevja. Snežk in vitezovk, ki sem jih iskal, ni bilo več skoraj nič, če pa si se potrudil in hodil po različnih lokacijah od pol desetih dopoldan do skoraj petih v večer (ja, zadnje gobe sem našel še z baterijo Cheesy), se je vsega skupaj dalo najti kar veliko najrazličnejših lisičark, ampak samo v borovih gozdovih v mahu, tam, kjer bi morale rasti zelenke, pa niso. In sicer poleg kar nekaj navadnih lisičk največ lijastih pa še nekoliko črnih trobent ter celo žoltih lisičk. Zelo lepo... Slik žal nimam, ker sem že pol jeseni brez fotoaparata, je padel z mojega čolna, ko sva s kolegom med vožnjo po Savi slikala čudovite plavajoče hišice na reki v Beogradu... Novi pa so tako dragi, moram se spraviti zraven, saj ne vem niti, kaj bi kupil. No, bom že... Zdaj pa se že veselim prihajajočega dežja in/ali snega, ki bo pognal ven gobice, ki bodo rasle do konca zime, upajmo, da v tretje ne bo ponovno suh december - med katerimi komaj čakam bukovega ostrigarja, čeprav sem ga to jesen že našel. Prav v torek so se na meni znanem hlodu tu v Mariboru po več kot mesecu dni ponovno pojavili zametki trosnjakov, sedaj čakam, da zrasejo. Njami! Potem pa se decembra, januarja ali pa februarja enkrat spet vrnem na meni najljubšo Goričko, le da takrat k Ledavskemu jezeru, morda pa me čaka še kakšno kolovratenje ob reki Rabi pri Monoštru... Nekaj bo že. Pa lep pozdrav!
Prijavljen
klavir
Sr. Member
Objave: 455

Ogled Profila Email
« Odgovori #798 dne:: 10 december 2017, 01:10 »

Lep zimski pozdrav!

V GD Lisička Maribor smo imeli to soboto še zadnje letno organizirano gobarjenje, tokrat smo kot vedno v tem času iskali zimske gobe, to je predvsem bukovega ostrigarja, zimsko panjevko ter bezgovo uhljevko, ki vse rastejo zajedalsko na lesu, pa tudi kot gniloživke na odmrlem substratu, za razstavo pa še primerke lesnih vrst gob. Gobarili smo ob Dravi med Mariborom in Ptujem.

Zaradi novonastalih zimskih razmer se velika večina članstva izleta ni udeležila, smo pa zato ostali sami "najjači"!

S snegom "pocukrana" panorama reke je bila naravnost fantastična...

Takole smo začeli iskati gobe...

...in jih tudi našli. Daleč največ je bilo zimskih panjevk, iz snega je kukalo vse polno oranžnih glavic:

Našel sem pa še čudovit hlod z bukovimi ostrigarji.

Za konec smo imeli še razstavo kakšnih dvajsetih vrst gob ter zasluženo kosilo.

Lep pozdrav.
Ivan

P.S.: Videoposnetek čudovite najdbe bukovih ostrigarjev si lahko pogledate tukaj.

Prijavljen
Ta Pravi Gobar
Sr. Member
Objave: 339

Ogled Profila
« Odgovori #799 dne:: danes ob 18:29 »

Vsaka čast NAJJAČI še veliko takih ulovov ... Bom sam probal te dni malo okoli pa ja enkrat najdem kaj ...

V začetku leta sem se mantral nekaj okoli Podlesnika proti Ptuju pa nisem našel nič ...

Lep pozdrav vsem
Prijavljen
Strani: 1 ... 52 53 [54]   Pojdi gor
  Natisni  

Pojdi na: