Gobarjenje 2017

Začel/a klavir, 01 Januar 2017, 00:44

Prejšnja tema - Naslednja tema

robert11

pozdravljeni
v naravi se opazijo čudoviti prizori rasti gob. kot recimo tale.
vsako leto poprhnjene livke rastejo v krogu. in tudi vsako leto povečajo krog rasti.
letos je že kar velik.
lp, robert

robert11

te dni v gozd vzamem s seboj soniya alfo, ker gob več domov ne smem prinest :) :) :) :) :)
no tako trenutno gobe samo fotografiram. je pa to prav poseben čar fotografiranja. pa tudi sedaj je veliko listja že na tleh in je potrebno bit prav pozoren da najdeš čudovito gobo.
tukaj nekaj slik.
lp, robert

robert11

pa še nekaj slik

blaz3k


sabincica

#724
Zdravo.
Eno mnenje....moj je rekel da tole nista gobana. Jaz sem mnenja da sta. Poletna.Samo zelo zrela. Bet je cvrst, bel, s progami v zgornjem delu. Klobuk ni potemnel ko sem vanj zarezale. Potemnel je pa do doma, ko je bil naslonjen na marele. Potemnjen del kasneje ni zginil. Prjeten vonj.
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

robert11

sabincica - čisto prava gobana. pa upam da se tokrat jaz ne motim. :) :) :) :)
jaz sem enkrat (na načetku in nikoli več) zamenjal gobane z žolčastim grenivcem. je ga pa letos en prijatelj že imel v košari.
lp, robert

blaz3k


sabincica

Citat od: robert11 dne 12 Oktober 2017, 17:23
sabincica - čisto prava gobana. pa upam da se tokrat jaz ne motim. :) :) :) :)
jaz sem enkrat (na načetku in nikoli več) zamenjal gobane z žolčastim grenivcem. je ga pa letos en prijatelj že imel v košari.
lp, robert

Robert...večina glasov je bila, da je to poletni goban. Mi je rekel zvečer moj, da ko bom ta 2 postregla, da naj povem, ker ne bo jedel  :)....sem jih podarila. Bila povsem zdrava, samo malo bolj zrela. So že v loncu in bodo jutri za južno na sosedovi mizi :)


Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

sabincica

#728
....marele od zadnjič so me počakale....rezultat spodaj....vsega skupaj jih je bilo 19. Tudi teh sem polovico podarila :)
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

medica

@sabincica, tisto nista poletna gobana, ampak jesenska gobana. ;) Verjetno vas je zavedla ozka in podolgovata oblika beta.  ???

rotor


StaneDolanc

rotor. Super slike :)

robert11

še vedno se nekaj najde.
zanimivo da sem zelo skupaj našel kar tri vrste gobanov. borove, jesenske in še vedno poletne.
lp robert

rotor

Citat od: StaneDolanc dne 13 Oktober 2017, 19:30
rotor. Super slike :)

Hvala. Me veseli, da so vam slike všeč.

robert11

na pohorju so trenutno čudoviti prizori narave. tako dreves, kot gobanov, ki še vedno rastejo.
najdejo se majhni, večji, veliki in zelo veliki.
lp, robert