Gobarjenje 2017

Začel/a klavir, 01 Januar 2017, 00:44

Prejšnja tema - Naslednja tema

Gobarka89

#60
Hvala Martin
Prihajam iz istega rodnega kraja ko ti :D.Poznam tvoje place na pohorji ;D

Lp
             
           Gobarka89

Martin

 >:( :o
Gobarka89.....ja super me veseli(a se poznamo :-X :laugh:) noo vse moje place sigurno ne poznaš na pohorju. Večina pa morda :police: :police: :angel:

Dans sem spet preverjal stanje v svojih gozdovih ob hiši nekaj prične rasti a lisičke gobani....še ne rinejo na plano  .

Lp
Martin

Martin

 ???

Vprašanje ......ker zdaj živim v Cerkvenjaku me zanima,če kdo iz tega foruma kaj gobari v teh krajih in okolici......

Lp
Martin

Gobarka89

#63
Martin seveda se poznama :D- sma si v žlahti ::)tak da vem,ki so večinoma tvoji placi bro  ;D.

Malo se bo treba počakat ja,da bojo začele ta prve gobice.

Poleg pohorja pa tud zahajam v gošo v Halozah in v Žetalah.

    Lp

         Gobarka89

Martin

 ;)
HE ja super jaz že dolgo čakam,da bi mi kdo pokazal place v halozah  ;D ;D ;D ;D :angel: :police:

No mato2,tud tam prazni šume pa seveda tud na mojih pohorskih placih....matej javi kaj situacijo all.. ??? ???

Lp
Martin


gorenc

Pozdravljeni...lepi primerek borovega gobana...letos upam da bo prava sezona....nikoli nisem našel mavrahov na takih placih kot letos...
Pa prelep
gobarski pozdrav


gorenc

ker so mavrahi meni specialiteta jih pripravim tako da jih polnim  z klasiko..
sir, šunka, malo kaper , peteršil, sol, poper, česen .Sestavine grobo sesekljam in če imamo velike mavrahe napolnim posebej bete in posebej kape.
Mavrahe paniramo (moka jajce drobtine) ali pa kar v pivsko testo so bolj sočni.
Čez njih prelijemo tatarsko omako in mavrahe bi jedli še " angeli "

dober tek
ps

admin lahko objavi recept v zavihku kulinarika

pa dober tek

vijolčna

Pozdravljeni,

Prvič na forumu in prvi jurček letos  :)

http://shrani.si/f/2B/TE/2UinYCqS/20170513182849.jpg

Slim Shady

Našel dežnik slikano 11 maja, naslednji dan sem šel pogledat po drugih lokacijah vendar ni bilio nič.

http://shrani.najdi.si/?3J/9H/1bqE78Uj/img20170511122516.jpg

robert11

pozdravljeni
pa mi je uspelo najt prvega gobana.
malo čudno endino, da ni sploh nobene druge gobe ša za najt. vsako leto sem pred gobani našel bisernice, pa vražje gobane.
sedaj pride toplo vreme.......
lp
robert

klavir

Iskal in našel ris majniških lepoglavk v Mariboru...

Prvič jedel in so okusne...

lp

blaz3k

#72

Gobar88

Anica ali kdo drug je že preveril kaj goričke konce ?

gal

Fino, Vidim da že rastejo, grem v nedeljo v domačo hosto, da vidim če je že kaj. Mogoče je še malo zgodaj, pri nas se ponavadi začne s 6 mesecem.