Gobarjenje 2017

Začel/a klavir, 01 Januar 2017, 00:44

Prejšnja tema - Naslednja tema

Martin

 ;)bravo
bertoolin
Tud midva z mojo sva jih že našla nekaj.....

Lp
Martin

Martin

 ::) :o

Ta Pravi Gobar

Evo kak naš kolega iz Nemčije nabira - češki smrčkovec - teden dni nazaj.

https://www.youtube.com/watch?v=3U6jRlN7ytw

Kuhan ali pečen je odličen, primeren za najrazličnejše jedi. ZAŠČITEN.   Goba je na Rdečem seznamu gliv!    Zgleda da za Nemčijo pa to ne velja  ?

Lep pozdrav vsem - razen temu novemu ki vošči zadavljenje ...  ;D

Slim Shady

kok so pa to kej težke gobe za prebavit, to so pogojno užitne gobe. Recimo z štorovkami nimam težav ki so tudi pogojno užitne samo da so dobro toplotno obdelane.

Ta Pravi Gobar

Slim shady,  jaz ne vem ker se leta trudim nekaj po mojih placih - Dravsko polje, ob Dravi, Pohorje ... te gobe najt pa nema ništa.  Niti marčevk, pa pozimi nobenih bukovih ostrigarjev, panjevk, uhljevk - tega na mojih placih ni ??

Upam da mi bo gratalo.  So pa Martin pa Brankogobar pa Bertoolin nekaj malega našli.   SUHO JE, SUUUUHOOOOO ....  ???

Martin

 :P
Slim
Jaz te gobe pripravljam ocvrte ali z jajčkami pražene in so mi od vseh gob najbolše. Pripravlam jih čist simpl operem narežem ter z čebulo prepražim malo podušim...skratka kot jurčke lisičke , štorovke.... No in men so čist enako prebavljive kot ostale.....

Lp
Martin :-\

slavko

Ta Pravi Gobar, vsaka država ima svoje zaščitene vrste organizmov, tudi gliv. Kar je zaščiteno v Sloveniji, ni obvezno zaščiteno tudi drugod. V EU je zaenkrat skupni začasni Rdeči seznam ogroženih gliv Evrope, katerega avtor je Ing (1993).

Lep pozdrav,
Slavko

klavir

Pozdrav po dolgem času, v katerem zaradi suše nisem gobaril.

Kaj mislite drugi, bodo vedno večje suše zaradi podnebnih sprememb, hm, in se bo to negativno poznalo na rasti, ki bo zgolj v določenih deževnih obdobjih intenzivnejša ali kako... Letošnja pomlad je že taka... Do sredine marca nič, nato suša. V začetku aprila sem sicer našel košaro marčnic na Goričkem, vendar zvečine ni ničesar. Sezona čeških smrčkovcev je pa šla sploh čisto mimo, nisem jih niti šel gledat. Smrčki zdaj ponekod so, v bližini Dupleka je na enem placu, ki ga poznam, zraslo kakšnih dvesto smrčkov, največji so bili res impozantni... Zadnji hip prišel, ni bilo nikogar še mimo, ker folk zaradi suše ne hodi po gobe, nekaj deset jih je že bilo prestarih, zvečine so sicer črvivi, ampak to me ne moti, bomo jih sušili... Tako da po dolgem času sem celo gobe našel, ne bi si mislil... :o


msimerus

Tudi pri meni se je začelo...vsem želim eno lepo gobarsko sezono

msimerus

Citat od: msimerus dne 14 April 2017, 08:52
Tudi pri meni se je začelo...vsem želim eno lepo gobarsko sezono




Sent from my iPad using Tapatalk

msimerus

Citat od: msimerus dne 14 April 2017, 08:54
Citat od: msimerus dne 14 April 2017, 08:52
Tudi pri meni se je začelo...vsem želim eno lepo gobarsko sezono




Sent from my iPad using Tapatalk




Sent from my iPad using Tapatalk

klavir

Šel včeraj na izlet v Ljubljano pa tudi tam okoli rastejo smrčki. Treba pa je biti vztrajen. Na koncu pa sem šel spet še na Bloke pogledat gorske kosmatince - to ni tako daleč iz osrednje Slovenije, ko si pač že tam...

Motita pa me dve stvari:

1. Zakaj pasejo živino na redkih rastiščih kosmatincev tam okoli. Že z Boča se ve, da ne marajo gnojenja. Letos jih je že manj. To je isto kot pri gobah: spreminjanje habitata povzroča izginjanje in redkost vrst, ne pa toliko, če si nekdo utrga rožico, ker ne ve, da je zaščitena...



2. Zakaj v Ljubljani zmeraj dežuje, do nas pa ne pride... To ni pravično >:(

lp

bjacky2004

Prvi jurček 2017 v Zasavju

Ta Pravi Gobar

Bravo za prvega jurčka  !!

Nemci nabirajo te dni tele - mala štorovka - užitne, a previdno zelo podobne so smrtno strupene :

https://www.youtube.com/watch?v=idL7ALvoCFk

https://www.youtube.com/watch?v=MMUnG2HqK_k

Našli so te dni že tudi večje količine - majniška lepoglavka - užitne.

Dober ulov vsem   :)

Gobar88

Cestitke za prvega jurcka letos!

Poslano z mojega SM-G955F z uporabo Tapatalk