Gobarjenje 2017

Začel/a klavir, 01 Januar 2017, 00:44

Prejšnja tema - Naslednja tema

Urban

Ta vikend, dva dvourna sprehoda na Pohorju in Kozjaku. N. m. v. med 500 in 800 metri.

Lp, Urban

Urban

Lp, Urban

Triglav

LP Peter

blaz3k

#738

enastajerka

Ojla!
Prosila bi ce bi kdo pove ali pri vlaganju kozjenogih mesnatovcev vedno postrgate klobuk? Meni namrec opticno niso prevec vsec, ko jih postrgam, pa me zanima ce je to res potrebno?
No rastejo pa na mojih placih zdaj ze skoraj dva tedna in bi te danasnje vlozila brez strganja...prosim za mnenja, nasvete...
Glede jurckov pa sem danes prvic po skoraj dveh mesecih malo razocarana..danes nasla samopar starejsih. Drugace pa se je ta sezona po prvotnem neuspehu kasneje le izboljsala. Le da letos nisem bila skoraj nic na Pohorju (zadnja 2 mes.), nabirala sem v Selnici, Brestrnici, Gaju...sem morala tud na malo nove place letos, ker v visjh legah na Pohorju letos nic kaj nisem nasla...slikuce drugic, danes spet ni casa (spet pucanje gob) :P
Lp
Mojca

počasna

škoda, da si zanemarila Pohorje, nabirali smo pod vzpenjačo levo in desno, sto metrov v breg in si imel polno košaro :D

dejankot

enastajerka ne rabite pucat mesnatovcev,včasih sem jih tudi sam,zdaj pa že nekaj let ne in ni nobene razlike v okusu

anica


Pa še nekaj slikic z današnjega gobarjenja v iglastem gozdu. Še vedno se nekaj dogaja,
predvsem sirotic je ogromno.

LP A.

anica


Pa še nekaj slikic z današnjega gobarjenja v iglastem gozdu. Še vedno se nekaj dogaja,
predvsem sirotic je ogromno.

LP A.

enastajerka

Dejankot...hvala! Bom torej pustila klobuke take kot so...mi je prav vsec tista rjava skorjica in bo zagotovo v kozarvih lepse izgledalo, kot ce bi jih postrgala - no hvala, da zdaj vem, da tudi okus ne bo trpel pri tem :)

Pocasna...jaz poznam na Pohorju fajne place le v visjih legah,kjerpa letos ni nic bilo...malo nizje sem sicer enkrat nasla kar nekaj jurckov, ampak vevinoma je pa ze bilo ful vse pobrano in vse desetkratprehojeno in sem tudi izgubila voljo. Ko sem pa se videla, da itak za pol blizje domu ful rastejo,sem pa potem kar tja hodila :)
Lp

blaz3k


anica

 G. Slavko hvala za odgovor!

Blaz3k - tebi pa čestitam za nadaljevanje na forumu po tistem linču. Veš tudi mene so na
začetku bombardirali z vseh mogočih strani (nabrani kg, datumi na slikah itd.) in to prav tisti
ki še danes delajo enake napake.

Nekaj dobrot iz cvetočega gozda, ki se počasi poslavlja. Razveselile so me odlične zajetne polževke!

LP A.

Triglav

LP Peter


blaz3k