Gobarjenje 2017

Začel/a klavir, 01 Januar 2017, 00:44

Prejšnja tema - Naslednja tema

sabincica

Citat od: janko dne 09 Oktober 2017, 11:51
LP

Sabincica zaprto marelo sem že večkrat prinesel domov in jo dal v stanovanju na pult v vazo z vodo.
Odprla se je po nekaj dneh in sprustila trose. Pult je bil bel.

Zato poškušam marelo prenesti na vrt, da pusti trose. Morda pa požene. Če ne probaš, ne veš.

Janko

Janko...take ki so vsaj malo odprte,sem tudi jaz ze "vzredila" doma v vazi...samo te, ki sem jih pa sedaj našla pa so se mi zdele res premale in nebi v kozarcu odgnale kot bi mogle.

Jutri grem pogledat kako je stanje, če me še čakajo
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

sabincica

Citat od: Urban dne 09 Oktober 2017, 14:50
Nedelja, 08. 10. 2017- Pohorje, cca. 800 m. n. v..

Lp, Urban



Urban, a ste morali veliko prehodit za te slikice? Jaz imam na koroškem.en plac med 1000- 1200m NV, pa.me zanima če se mu splača vozit 1 uro daleč.
A zemlja je se dovolj vlažna, ker po dolini je ze suša.
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

Urban

Sabincica, te gobe so cca. četrtina nedeljske bere. Hodil sem približno tri ure na, za Pohorje, relativno majhnem območju. Sam bi se vsekakor ustavil pod višino 1000 metrov. Na tej višini, kjer sam nabiram je bistveno manjša   temperaturna razlika (v primerjavi z dolino) kot pa nad 1000 metri n. m. v., kjer se temperatura zraka dokaj naglo spusti.  Tudi iz fotografij najdb je moč sklepati, da gobe nekako iščejo toploto in dokaj sramežljivo stopajo na plano iz zavetja iglic oz. listja.

Lp, Urban

robert11

pozdravljeni

torej danes sem šel pogledat tiste "neprave" marele oz. kot je sabincica prepoznala po sliki ostroluski dežniček.
izkazalo se je, da je to čisto prava marela. klobuk več kot 20 cm, bet debel in votel, obroček drsi po betu. je pa res da je velikost beta malo manjša kot je običajno. mogoče gre za kakšno varianto orjaškega dežnika z manjšim betom. pa tudi res, da je po klobuku veliko teh lusk, ki tudi niso v tolikšnem številu običajni.
torej še en dokaz, da se lahko na podlagi slike tudi kdo zmoti pri determinaciji.
lp, robert

Martin

Hoh-----Urban pravi lepotci ni kaj...................

Včeraj sem šel gobarit na koroško na terene kjer rastejo kozjenogi mesnatovci .Ja ker ko padajo kostanji rastejo mesnatovci...
In ja imel sem super gobarski dan našel obilno mesnatovcev pa tud par lepih gobanov ...Mesnatovce sem seveda vse vložil v kis najboljša vložena goba za mene

LP
GOBAN

Martin

 ;D

Martin

 ;)
Danes pa sem šel v moj gozd malo po kostanje in me je poleg kostanjev pričakal tudi tale lepotec ------skoraj pri vratih mi je zrastel :P :P :P :P ;D

LP
GOBAN

sabincica

Citat od: robert11 dne 10 Oktober 2017, 20:22
pozdravljeni

torej danes sem šel pogledat tiste "neprave" marele oz. kot je sabincica prepoznala po sliki ostroluski dežniček.
izkazalo se je, da je to čisto prava marela. klobuk več kot 20 cm, bet debel in votel, obroček drsi po betu. je pa res da je velikost beta malo manjša kot je običajno. mogoče gre za kakšno varianto orjaškega dežnika z manjšim betom. pa tudi res, da je po klobuku veliko teh lusk, ki tudi niso v tolikšnem številu običajni.
torej še en dokaz, da se lahko na podlagi slike tudi kdo zmoti pri determinaciji.
lp, robert

Robert...samo obroček in vonj ju očitno loči... Zaprta je zgledala kot '' nemarela'' :) ...dober tek :)
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

mušnica3

Je bil kdo kaj te dni na Pokljuki? Je še kaj gob?
Lep pozdrav,
mušnica3

čk

Ko se turbo gobarji umirijo in ko jurčki počasi ugašajo, se nekaterim izmed nas ponuja pestrost jeseni.
Pa brez zamere...

Gobarka89

Lp vsem
Še vedno se nekaj najde.Haloze-Žetale so kar lepo pognali kozjenogi mesnatovci tudi polno rdečih mušnic,črnih trobent,cigančkov...Vglavnem gozd je prečudovit :angel:
 
            Gobarka89

Gobarka89

 ;)

rotor

#717
Nabiralcev gob je več kot gob...

Nekaj današnjih slik:









https://www.flickr.com/photos/155653468@N08/albums/72157687746884344



Album z istimi gobami slikano s Canon aparatom. Drugačen je samo kot slikanja...

https://www.flickr.com/photos/155653468@N08/albums/72157687196115150

Ta Pravi Gobar

Lepo lepo Rotor, pro ...

Sam sem bil včeraj na Arehu  1200 m - neverjetno, ampak neki mali jurčki so zdaj celo pognali - je pa kar suho, tako so pol manjši - pa vremenska napoved ne pravi da jih bo zalilo, tak da visoko Pohorje je zgleda OUT - bilo od konec Avgusta tema.

Je pa zanimivo malo nižje kaj se je vse našlo - Blaž3k imaš prav, sam sem bil  26. 9.  cele 3 ure na Arehu brezveze, pol pa sem se ustavil pod Zarjo pa košara v 20 minutah polna najlepših 10 - 15 cm jurčkov.

Lep pozdrav vsem

YaNkEE

Nekaj zanimivega