Gobarjenje 2017

Začel/a klavir, 01 Januar 2017, 00:44

Prejšnja tema - Naslednja tema

rene

Janko v zakoniku je zapisano, da je potrebno gobe na grobo očistit na samem rastišču. Saj vemo, da gobe rastejo iz miceljna in ne iz otrobov. Jaz za vsako gobo, ki jo vzamem iz zemlje micelj pokrijem in dosti krat čez dan ali dva na istem mestu(cca. 1 meter narazen) najdem nove gobane.
Vse dobro!
Lep pozdrav  :)

Triglav

Popoldanski sprehod po bližnjem gozdu

Martin

 :D :D :D :D :D

Gobe so res praktično pgnale povsod in to na polno raznovrstne in seveda gobani v listnatih gozdovih travikih....

v pondeljek sva z mojo iskala na višini 350mnv proti koroški gobe res lepe ....sam sem bil v torek na pohorju 1200mnv nula ....

No so pa mi zdaj pognale gobe tud v mojem gozdu tik ob hiši tako da 15 sekund in že poberem kakšnega .........


lp
GOBAN

slikce z Koroške

Martin

 ;D

Martin

 8)

Te pa včeraj ob hiši doma

Martin

 :-*

janko

LP

Hvala Rene za pojasnilo. Zakonika nisem bral.
Tudi vsaka nova izkušnja je dobrodošla.
Kaj pravite ali je gobe ki jih prinesemo domov samo očistiti z nožem in tudi z ščetko.
Ali je bolje lepe gobane oprati pred nadaljno uporabo. Če so leti mladi ne bodo popili vode.
Kakšna je vaša praska.

Janko

Gobarka89

Lp
Čestitke vsem.Gobe res rastejo ko nore so same lepe čiste.Gobarjev pa nenormalno pobirajo vse,čisto vse nevem kaj majo od 1cm velikega jurčka.Lp
           
             Gobarka89

Gobarka89

  ;D ;D

sistemc

Citat od: Gobarka89 dne 21 September 2017, 21:27
Lp
čisto vse nevem kaj majo od 1cm velikega jurčka.

Spoštovana Gobarka89,

Ni vse v teži. :) Nekaj je tudi v številu. :) In to je to kaj imajo od tega. :) Nič več in nič manj.

Je pa tako početje dejansko obsojanja vredno!

Z odličnim spoštovanjem,

Janko



V resničnem življenju se v splošnem držimo zakonov in pravil. V virtualnem okolju pa se zdi, da nas ne morejo kaznovati, če kršimo pravila. Splošna etična pravila veljajo tudi na internetu.

dylan22

Včeraj po službi, okolica lj :)

Urban

Nekaj včerajšnjih, relativno fotogeničnih. Mešani gozd, cca. 400 m. n. v..

Lep pozdrav,
Urban

čk

Včeraj sem se tudi jaz malo sprehodil po okoliških hostah. Opazil sem kar nekaj gobarjev in kakšen med njimi je imel kaj za pokazat. Prilagam svojo bero, ki sem jo malo razdelil med prijatelje, nekaj pa je končalo v skrinji.

Strastni gobar

Evo današnji sami lepotci.

Strastni gobar

Evo še en čudež od narave.