Gobarjenje 2017

Začel/a klavir, 01 Januar 2017, 00:44

Prejšnja tema - Naslednja tema

Gobarka89

#495
Lp vsem
Danes en sprehod 450m pohorje se tud že najde.Kar se pa tiče gobarjev takih,ko gobarijo brez duše brez spoštovanja do narave pa mi kar slabo postane,ko vidim kak nabirajo in kaj delajo z gobami.vrjetno tud sami opazite kako se taki gobarji obnašajo.vglavnem sramota zarad takih bo vedno majn gob takšnih in drugačnih.mislim,da taki več škode naredijo,ko pa tisti,ko naberejo kak kg vec.

Martin te pa le po gobe ;)jaz že delam kilometre ;D
    Gobarka89

rotor

#496
Danes me je med hojo po gozdu trikrat dodobra opralo. Vseeno sem lahko naredil par posnetkov:










https://www.flickr.com/photos/155653468@N08/albums/72157685273700002

Roberts

Danes je bilo sicer fejst mokro, vendar veselo. ;) Upam, da mi je uspelo dodati fotko.

Jagoda

Dober dan,

res je, kot pravi gorenjska lisička. Jaz do zdaj, ko sem vas brala, kako se hudujete nad "nepravimi" gobarji, kakšno da naredijo po hosti, sem si rekla, eh, pretiravajo. Z vsem spoštovanjem do vseh vas. Zdaj pa, kdor je na FB v skupini Nori na gobe in druge dobrote...pa to ne morem verjet, resnično ne. Potrgajo neznane gobe, jih fotkajo in sprašujejo, če je to užitno. ja pa mater, no, pusti, če ne poznaš. Da ne povem, da sprašujejo tudi za jurčke, če so pravi jurčki...pa to res ne poznajo ama baš nič, pa vseeno, gremo kot bataljon v hosto, treba potrgat, potacat vse, četudi nepoznano. Jaz takih sicer tukaj v mojem koncu ne srečujem, smo bolj " kmetov", tako da se mi zdi, da smo kar kultivirani. Ampak to kar se dogaja, pa res presega zdravo pamet.

andy_ql

Tudi v Halozah se je zgodilo prebujenje...  

Sam sem včeraj naletel na nekaj najlepših jurčov v življenju :)




Ta Pravi Gobar

Jagoda, Lisička ... Kaj čemo, tak je pač ta svet ... Nihče ne omeni kako delajo gozdarji na Arehu, pa na križišču Areh - Belvi, lahko pozabite tam na gobe ... Že več kot mesec dni orjejo, orjejo ...

mdPohorje, si še med nami ?  Tvoje place so čisto razturali, po spodaj si en BAJTO GRADI, kdo je to dovolil  ??

Sam sem bil danes na Arehu, pa potem pod Belvijem :  lahko pozabite, nikjer nič, samo kaka požrta golobice, polno rdečih mušnic - vsaka tretja obrnjena, zgleda morajo preveriti, če od spodaj zgleda kot jurček ... Vsa leta ko na Pohorju na veliko poženejo rdeče mušnice, je to znak da je konec sezone, me res zanima, ali bo letos enako.

Je pa zanimivo vsepovsod ob cesti avto.  Ponavadi jih je največ ob koncu sezone, vse štima ...

Bravo ostali Haloze, Gorice ... Dober ulov želim   :)  Pa ne pobirat tako malih, pod 5 - 6 cm jurčka pobrat je kriminal  !!

Andrej Banko

Danes sem šel spet po službi, šele ob 16h, malo pogledat v okoliške gozdove blizu Domžal.
Jurčkov ohoho, večino majhni. Skoraj polovico sem pustil. Ogromno jih raste kar po potkah, morda počakajo do srede, če jih ne bo kdo prej potacal.
No, potem me je pa (spet) dež pregnal, pa tudi temno je že bilo, da se je slabo videlo ...

Triglav

Popoldanski gozdni sprehod

msimerus

Zdaj pa tudi pri nas na polno....


Sent from my iPad using Tapatalk

PanterLIV

Pozdravljeni, zanima me do koliksne temperature gobe rastejo in kdaj je premrzlo?
Msimerus kje to nabiras?
Ali kdo nabira kaj po nizinskih gozdovih v Mariboru?

rene

Še nekaj včerajšnjih:





Ponovno na istih terenih.
Spet sem pustil polno malih juretov v gozdu.
Vsem veliko sreče!
Lep pozdrav  :)

počasna

Citat od: rene dne 19 September 2017, 11:23
Še nekaj včerajšnjih:


Spet sem pustil polno malih juretov v gozdu.
Vsem veliko sreče!
Lep pozdrav  :)

če to ni na mojem terenu  ???

tudi jaz sem pustila nekaj malih pod listjem ... upam, da bodo zrasli ... ker po sedanjih izkušnjah so drugi dan še manjši  ;D
nabrala sem 33 samo najlepših, skupaj točno 2,10 kg

klavir

Rene, višje rastejo gobe.

Panter, ni univerzalne temperature, pod katero gobe ne bi rasle. To je odvisno od posmezne vrste oz. rodu. Tipično poletne gobe prenehajo že z jesenskimi temperaturami, medtem ko jesenske vztrajajo še do prvih zmrzali. Nekatere zimske vrste pa nimajo omejitev. Še važnejši od temperatur pa je pravi letni čas - tudi če bo februarja dovolj toplo, na primer lisičke ne bodo več rasle

janko

LP

Msimerus
Na kateri višini nabiraš.. Je na vrhu že kaj ali nič.

Janko

janko

Lp

Nekaj pa sem le našel. Okolica Ljubljane, višina 480m.

Janko