Gobarjenje 2017

Začel/a klavir, 01 Januar 2017, 00:44

Prejšnja tema - Naslednja tema

Ale

Gob je zelo malo, skorajda nič. Čez vikend bila v okolici Nanosa, ni niti strupenih, no nekaj užitnih česnovk je bilo, ki sem jih pustila v naravi. Danes bila na idrijskem koncu, nekaj mladih ježkov, lisičk skorajda nič, jurčkov niti za povohat.

Imam občutek, da je še pretoplo tudi v višinah nad 1000 m nadmorske.

Čestitke vsem najditeljem...

PravaBiBa

#271
No danes sem tudi jaz šla na Pohorje....Lukanja....tako malo gob (kakršnihkoli) kot  letos tam gor še nisem našla....sicer so bili tudi trije gobani in 5 lisičk....še poslikati se mi ni dalo :(  letos očitno ni leto za gobe. Je pa bilo tokrat gobarjev definitivno več kot vseh gob, ki sem jih našla (tudi neužitnih).......

klavir

No, letos pa prvič tudi jaz opažam, da je v višjih legah gob res več kot v nižjih...

Adis

Pozdravljeni,

Zanima me kako je kaj z gobami letos na Dolenjskem koncu? ali je že kdo kaj nabiral, našel? Lp

Gobarka89

Lep pozdrav vsem ;)

Lepo je videt slikice z gobicami in čestitke vsem,ki ste že kaj najdli.Danes sma z mojim bla 450m pohorje.Nič od nič vse suho,ko poper.Upam,da bo septebra kaj drugače.
               
               Lp
   
                       Gobarka89

Pohorc

V nedeljo zjutraj sem imel namen it pogledat na Mislinjsko Pohorje na dve lokaciji, ena na 1.020 m in druga na 1.140 m.

Ampak bo ravno v soboto popoldne in v noči na nedeljo dež, tako da bom očitno šel naslednji vikend. Morda pa bo ravno ta dež vzpodbudil rast dotlej...

Lp, Pohorc
Pohorje bi moralo biti ženskega spola glede na mične obline :)

leamarija

Danes sem bila nad Mislinjo  taksno visino kot si navedal,pa nic od nic.

Pohorc

Citat od: leamarija dne 17 Avgust 2017, 19:14
Danes sem bila nad Mislinjo  taksno visino kot si navedal,pa nic od nic.

Hvala. Potlej sta mi sobotni dež in tvoja informacija prihranila brezplodno tavanje po gozdovih Pohorja. :)

Morda pa se do naslednjega tedna vendarle kaj spremeni.  :D
Pohorje bi moralo biti ženskega spola glede na mične obline :)

pinki

Današnji dve pa pol urni sprehod po Pohorju...gob res ni dosti, nekaj pa se je nabralo..

anica

 
Tokrat je bila informacija  skoraj pravočasna. Nabrano popoldan, ko so
pridni gobarji že počivali.

P.s.
Nabrano onkraj reke Mure. LP. A.


kripta

Danes na Pokljuki (1400-1500m) nič jurčkov :( Lisičk se je nekaj našlo, to je pa to :)

anica


Nekaj današnjih jurčkov z popoldanskega izleta v gozd.
Večina je že starih kar verjetno pomeni, da je konec na tem koncu.

Upam, da se selijo na Goričko!!!! Ha, ha, ha....

LP A.

vladka

danes na Pokljuki na 1100-1300 m  1o jurčkov in par lisičk ,prehojeni tereni kjer v normalnem gobarskem času naberem 4-5 kg .Tudi drugih gob ni ,je pa še vedno suho .Sedaj lahko upamo še na september in oktober.


lep pozdrav ,drugim pa želim veliko več sreče.

vladka

enastajerka

Pozdravljeni!
Še moje poročilo od petka; bila na Pohorju okoli Klopnega. Našla kar nekaj lisičk, jurčka le enega, enega rumenega gobana, nekaj mladih žametastih gobančkov ter nekaj golobic. Moji lanski in predlanski placi so letos zanič...tako da grem konec tedna še enkrat na dopust brez slabe vesti, da kaj zamujam v gozdu :P
lp


dverbnik

Letos je bore malo objav iz tote Štajerske- a res še nič ne raste?- bo pa september ane
Na fb- (nori na gobe) pa kar nabirajo po gabice ??? :o