Gobarjenje 2017

Začel/a klavir, 01 Januar 2017, 00:44

Prejšnja tema - Naslednja tema

Ta Pravi Gobar

Klavir, kaj pa bera - kako fotko bere ?  Sem gledal okoli takih specialnih lisičk ne danes pa menda še nikoli nisem videl.  BRAVO  !! Si res PRO  !

Jaz sem bil danes gori, avtov menda 1000 šlo mimo Areha naprej - zanimivo, tukaj noben nič ne javlja ???

Niti slučajno  ?

enastajerka

Pozdrav...
Jaz ze par tednov nisem bila v gozdu - najprej dopust, potem pa zbolela... in bi tudi bila vesela ce bi vas kaj vec porocalo o stanju na Pohorju (se sicer v vsakem primeru nameravam odpravit gor naslednji teden). Se mi zdi da samo eni in isti skoz porocamo. Ogledov slik po 300 in vec... eni samo iscejo informacije kdaj bodo gobe, da bi se pa sami odpravili in kdaj oni porocali drugim, to pa ne...

rene

Točno o tem jaz pravim. Pa so me označili za obupanega človeka. Res se mi ne zdi fer, da več kot 80% ljudi samo čaka kdaj se bo akcija začela objavljali pa nebi nič. Trenutno najbolj rastejo med 800-1100 m.n.v. Pa lep pozdrav :)

PravaBiBa

Citat od: rene dne 13 Avgust 2017, 17:22
Točno o tem jaz pravim. Pa so me označili za obupanega človeka. Res se mi ne zdi fer, da več kot 80% ljudi samo čaka kdaj se bo akcija začela objavljali pa nebi nič. Trenutno najbolj rastejo med 800-1100 m.n.v. Pa lep pozdrav :)
Vas vse spremljam že celo sezono....letos roko na srce še nisem stopila v gozd (mnogo razlogov zdravstvene narave) ko pa bom,bom poročala in objavila slikce. Kreg okoli nepomemnih reči je kr nekaj.... Za vse tiste, ki pa čakate samo namige pa tole: zmigajte se že enkrat v gozd :) pa brez zamere

Martin

Pozdravljeni,

midva sva v četrtek gobarila na relaciji Klopni Vrh - Pesek. Nekaj se že kaže.

Lp,
Metka

Ta Pravi Gobar

#260
Ali lahko zamrznem Žametaste gobane narezane - ali jih moram prej blanširat ali ne ?

Prosim za hiter odgovor kdorkoli ki ima izkušnje  ?

Danes močna bera poletni in predvsem jesenski jurčki, a ne morem prenest fotk morda jutri kako grata končno.

NO EVO NAREZANE SEM ZDAJ SLIKAL EVO DVE FOTKI ...

enastajerka

No eto sej znate bit pridni :D cestitke vsem...
Ta Pravi...jaz zametaste vedno najprej prekuham in narezem in dam v zmrzovalnik. Glede na to da so pogojno uzitni in jih je treba prekuhat, se meni zdi fajn to ze prej nardit...in ko potem vzamem gobe iz zmrz. jih lahko mesane skupaj popecem in hitro nardim kar pac mislm (omaka, z jajcko..) brez da bi se morala se obremenjevat s tem ali so se zametasti ziher dovolj prekuhali... nisem pa tega nikjer prebrala-pac sama sem se tako odlocila, tako da ne trdim da je tako najboljse ;)

Ta Pravi Gobar

#262
Hvala, Mojca, smo tako naredili - je že vse v skrinji, pa bomo videli pol kakšni so žametasti zamrznjeni.  Evo spet vroče proti 30 Stopinj že samo švicam ...  ::)

Mojca fajn se pozdravi - da nam boš konkurirala v goši - malo konkurence je vedno zdravo   ;D

zvita lisica

Citat od: PravaBiBa dne 13 Avgust 2017, 19:41
Citat od: rene dne 13 Avgust 2017, 17:22
Točno o tem jaz pravim. Pa so me označili za obupanega človeka. Res se mi ne zdi fer, da več kot 80% ljudi samo čaka kdaj se bo akcija začela objavljali pa nebi nič. Trenutno najbolj rastejo med 800-1100 m.n.v. Pa lep pozdrav :)

Joooj, Rene... Se ti opravičujem! Nisem te hotela označit za obupanega, malo sem se pohecala (hočeš naredit dober prvi vtis, pa mimo ustreliš- upsi), zato sem dala v narekovaje in še smajlija sem prilepla- mislim da.

Peace ;)

Drugače pa hvala Klavirju za informacijo, ampak od malega poznam ene in iste gobe in si niti ne upam- kljub izobraževanju- odtrgat nobene druge. Ziheraš pač ;) Tudi poznam enega hudega poznavalca (resnično!) gob, pa je moral na urgenco, ker je namesto karžlja pojedel mušnico :/

LP

klavir

Ta Pravi Gobar, drugega nisem slikal... Že tako me je ujela tema  :)

Andrej Banko

Ojla ! Sem že skoraj pozabil na tale forum ...
Potem pa včeraj malo pogledam in opazim tole nejevoljo zaradi "firbcev", ki nič ne objavijo.  ;)
Pa sem šel potem danes zanalašč na en izlet na Gorenjsko.
Najprej dobre tri ure hoje po Mežakli, potem pa sem se zapeljal še do Jelovice ( okolica Taleža ).
Slik nimam, ker tudi gob skorajda ni bilo, kljub temu, da je bil gozd kar solidno vlažen, sploh na Mežakli.
Sem in tja kakšna lisička, večinoma premajhne za nabirat. Nekaj golobic sem tudi srečal in dve lepi lešnikovi tudi pobral, ker drugega ni bilo.
Mislim, da danes nisem videl sploh nobene gobe s cevkami. Zanimivo, tudi nobenega gobarja nisem srečal.

Srečno !

rotor

Okolica Celja, danes...lep sprehod po gozdu. Gob ni. Uspelo mi je slikat par komadov.













https://www.flickr.com/photos/155653468@N08/albums/72157685095015783

enastajerka

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 14 Avgust 2017, 13:57
Hvala, Mojca, smo tako naredili - je že vse v skrinji, pa bomo videli pol kakšni so žametasti zamrznjeni.  Evo spet vroče proti 30 Stopinj že samo švicam ...  ::)

Mojca fajn se pozdravi - da nam boš konkurirala v goši - malo konkurence je vedno zdravo   ;D
O hvala, hvala...sej ze komaj cakam, da se spet odpravim na Pohorje..bom seveda porocala :)
Lp

Damijanv

 :) jaz bi z veseljem kaj objavil, SAMO ČE NIČ NE NAJDEM!!! , haloze nič od nič

StaneDolanc

Citat od: Damijanv dne 14 Avgust 2017, 20:46
:) jaz bi z veseljem kaj objavil, SAMO ČE NIČ NE NAJDEM!!! , haloze nič od nič

Se strinjam. Gob enostavno ni (vsaj v takšnem obsegu, kot bi si želeli. Tudi sam sem skočil na Pokljuko in okolico in nič od nič - le tu in tam kakšna golobica.

Mislim, da nas je večina takšnih, ki ne skrivamo. Namigovanja o nekakšnem vojarizmu in sebičnostjo je povsem iz trte zvita.