Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

tdk

No danes sem eno urco pogledal na moje dobro rastišče marcevk, našel dve dokaj veliki marcevki, malih še ni za videti, vremenski pogoji so za marcevke sicer primerni, je pa datum še zelo zgodnji, lokacija zahodno Goričko

Lp tdk

frodo

"Klavir"
Oradi imata kar motne oči, verjetno ne čisto sveži, upam da ni bilo nič narobe.

anica

 
Moja prva marčevka! Pa še ena zanimiva gobica - rožica, s katero želim vsem uspešnejšo
                               gobarsko sezono kot sta bili zadnji dve.

LP A.

klavir

Frodo, hvala za informacijo. Na to niti nisem bil pozoren. Res pa je, da tudi fotografija sama ni popolna, slikana zvečer in prav lahko, da v resnici ni zgledalo tako. Kakorkoli, pripravili smo jih isti dan, v ribarnici bi morale biti sveže, za drugič pa bom pozoren tudi na to. In ne, nič ni bilo narobe...

slavko

Anica, gobica v obliki rožice je rumena drhtavka (Tremella mesenterica) in je užitna.

Lep pozdrav,
Slavko

anica


G. Slavko najlepša hvala za odgovor! Čeprav je užitna je ne bi nikoli pojedla, ker je enostavno prelepa in je samo za občudovanje.
Narava je res presenetljiva.

Bi pa povedala nekaj v zvezi z marčevkami. Letos je prva runda pokukala že konec januarja, ko je bilo nekaj časa tako toplo.
Ali to pomeni, da bodo tudi jurčki rasli 2 meseca pred časom. Lepo bi bilo, da ne bo treba čakat do konca septembra kot lani.

LP A.

slavko

Težko je napovedati čas rasti jurčkov. Prvi so ponavadi borovi gobani (Boletus pinophilus), ki poženejo že v aprilu. Poletni gobani (Boletus reticulatus) pa ponavadi junija.

Lep pozdrav,
Slavko

Ta Pravi Gobar

Tako je, prvi so Borovi gobani - ampak mora biti malo topleje, da lahko ženska tako pride do gobana - dodana Fotka.

Lep pozdrav vsem, pa dobre začetke, zalilo menda kar je ...  ;D

klavir

Jaz se ne bi preveč veselil prezgodnje gobarske sezone. Ni dobro niti za naravo, pa še prej je lahko konec zato. To ne pomeni nujno, da bo več gob ali da bodo dalj časa rastle. Zdaj je še vedno zima in bi npr. morale rasti zimske panjevke ipd - in tudi rastejo. Na srečo, torej nekaj pri naravi še vedno štima...

frodo

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 19 Februar 2016, 14:06
Tako je, prvi so Borovi gobani - ampak mora biti malo topleje, da lahko ženska tako pride do gobana - dodana Fotka.

Lep pozdrav vsem, pa dobre začetke, zalilo menda kar je ...  ;D

Marčevke bodo pa morda res pognale, tudi te rabijo toploto. sicer pa vremenska napoved za prihodnji mesec ni ne vem kako obetavna, pa saj je še zimski čas.

Andrej Banko

No, sem se odločil, da danes še jaz najdem kakšno marčnico !
Kljub zgodnjemu datumu in kar debeli plasti listja v gozdu, mi jih je le uspelo najti nekaj malega - za okus.  ;)


klavir

Jaz sem tudi šel preverit govorice, da je v gozdu že pomlad. V treh urah smo uspeli najti 37 marčnic... Lepo :)


klavir


frodo

Zakaj pa ne vidim fotk? A drugi jih?

rotor

#29