Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

kragulj

Uspešno gobarjenje v letu 2016....

kragulj

Prvi letošnji bukovi ostrigarji...

Martin

#2
 ;
Dosti uspeha v gobarski sezoni 2016........

Martin
(GOBAN)

PrviProgram

Kako pa je kaj letos z ostrigarji? Sam sem jih že iskal na mojih placih, pa jih "še" ni. Tudi doma jih imam, cepljene na debla od predlani jeseni, pa še nič ne kaže.
Glede gojenja ostrigarjev doma sem dobil namig, da bi moral debla pokriti z polivinilom. Kaj pravite na to? Še kakšen namig?

klavir

#4
Ostrigarji?

Hehe...

Včasih so, včasih niso. Kakor kdaj in kje.

Panjevke pa vedno so... Tudi teden dni nazaj so bile :)


PrviProgram

"klavir" hvala za odgovor, kar se pa panjevk tiče, sem jih jaz tudi nekaj nabral še v četrtek 14.1. Čeprav ne rastejo tako množično, se pa najde dovolj za v ponev :D

robert11

pozdravljeni vsi skupaj v novem letu
jaz sem se danes malo sprehajal ob ribnikih in našel eno deblo poraslo z bezgovimi uhljevkami. sicer so bile pomrzle. samo bodo verjetno spomladi ob toplejšem in deževnem vremenu "oživele" in še kaj zrasle.
pa lepo gobarsko sezono želim še vsem.
lp
robert

dverbnik

Vsem uspešen lov na gobice.
Zakaj se imenujejo bukovi osrigarji, če pa po večini ne rastejo na bukvah  l.p ;)

klavir

Ker mora vsaka stvar imeti svoje ime ;D

Gobar88

Vsem uspesno gobarjenje v sezoni 2016 :) upam da bo moja boljsa ker sem letos imel eno najslabsih sezon do zdaj...


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

robert11

oj
sem danes bil na vikendu pa sem na enem panju opazil lepe gobice. zimske panjevke. samo so tako male, da sem jih samo slikal.
mogoče pa bodo naslednjič večje.
lp
robert

Andrej Banko

Pozdrav vsem gobarjem in ljubiteljem narave še z moje strani, prvič v tem letu.
Se že kaj ogrevate za pomladansko sezono ?  ;)
Čez 14 dni bo pa morda že kakšna marčevka pokukala na svetlo ...  ;D



klavir

Priznam, da še nisem šel gledat... Če kdo drug kaj več ve o tem, pa naj kar napiše ;)

klavir

Lep pozdrav!

Odločil sem se, da si to zimo še obnovim zaloge bezgovih uhljevk, ki so uporabne zlasti za kakšne zelenjavne enolončnice, voke in seveda  razne vzhodnoazijske jedi, kjer so nepogrešljiva sestavina (kogar zanima kaj več, lahko v googla vtipka mu-err recipes). Ker je tudi pri nas končno obilneje deževalo in še malo snežilo, se je obetalo, da se bodo gobice lepo napile vode, napele in postale fotogenične. Nabira se seveda lahko tudi suhe, a je škoda, saj jih takrat ne moreš poslikati. Nekaj spodnjih fotografij bi delil z vami, nastale pa so v prvi ptujski loki... :)












klavir

Ker smo našli tudi ostrigarje, predstavljam, kako jih je možno narediti z ribo. Čisto enostavno. Mi smo izbrali oradi, spodaj dodali malo krompirja (slučajno smo imeli tudi vijoličnega), papriko, paradižnik - možno je seveda izbrati več vrst zelenjave. Pa gobe - malo še začimbe z enim izkoščiščenim čilijem, sol, poper in stvar je pripravljena za peko... Gobe in zelenjava se prepojijo z okusom ribe, dobro! :)