Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

Rak

Mlade dežnikarice. Ja, tudi tako se zna poigrati narava. Škoda, da mi "zavist" ni dala, da bi jih pustil "odrasti". Sicer pa dvomim, da bi jih potem sploh še našel ..... ;)


Andrej Banko

Hehehe... Četvorčki !  ;D


frcaja

Rak, sploh takšni mali so zelo uporabni, še dobro, da jih pred tabo ni našla žena......

msimerus

Sprehod včeraj popoldan se je pa splačal :)


















janko

LP

Msimerus. Lepi primerki. Si jih dobil na domačem terenu ?

Danes sem prvič našel članek o nabiranju gob na nacionalki.

http://www.rtvslo.si/moja-generacija/dobro-pocutje/prehrana/letos-je-bil-le-kaksen-redek-teden-da-si-nabral-par-gob-sicer-pa-jih-ni/375410

Vsem gobarjem privoščim veliko lepih primerkov.

lisjak

V tem članku piše
Citat"Gobarjenje je najlepši hobi, in ko najdeš sto majhnih gobic, ne bodo tehtale več kot dva kilograma. Vendar pa moraš imeti znanje. To pomeni tudi, da si se stokrat pripognil, kar se doma ne. Poleg tega se nahodiš in nadihaš svežega zraka, ko poslušaš tišino. Ni pa lepo, da samo gledaš, da bo košara čim prej polna, ker potem sploh ne opaziš lepot gozda," pravi Amadeo Dolenc, predsednik Mikološke zveze Slovenije.

100 gobic, ki so še primerne za nabiranje, mora po moje tehtati vsaj 5 kg, 100 normalno razvitih, takšnih, kot jih je nabral msimerus, pa tehta vsaj 20kg.
Seveda, če te dobi inšpektor, boš za 100 gobic (20kg) plačal kazen, če pa imaš 100 malih gobic, pa očitno ne. Kateri gobar pa naredi več škode, ocenite sami.

msimerus

Janko...domač teren..ampak res vukojebina, severno pobočje višina 450 m...drugi tereni prazni, sem govoril z parimi lokalnimi gobarji, pa niso našli nič...drugi teden po tem dežju bodo tudi temperature višje in bo akcija :)

alacni

kje si našel te lep pozdrav

Andrej Banko

Citat od: lisjak dne 03 Oktober 2015, 10:03
V tem članku piše
Citat"Gobarjenje je najlepši hobi, in ko najdeš sto majhnih gobic, ne bodo tehtale več kot dva kilograma. Vendar pa moraš imeti znanje. To pomeni tudi, da si se stokrat pripognil, kar se doma ne. Poleg tega se nahodiš in nadihaš svežega zraka, ko poslušaš tišino. Ni pa lepo, da samo gledaš, da bo košara čim prej polna, ker potem sploh ne opaziš lepot gozda," pravi Amadeo Dolenc, predsednik Mikološke zveze Slovenije.

100 gobic, ki so še primerne za nabiranje, mora po moje tehtati vsaj 5 kg, 100 normalno razvitih, takšnih, kot jih je nabral msimerus, pa tehta vsaj 20kg.

No, če nabiraš kakšne manjše gobe kot npr. lisičke ali štorovke, potem je logično, da 100 gobic ne bo tehtalo več kot 2 kg ...  ;)



Jurcek7

Kakšno je kaj stanje na pohorju? lp

PrviProgram

Mrzlo, počasi bo sneg, gob pa  ni na nobeni višini. Še dobro, da sem jih nabral ko so rastle, drugače bi sedaj bil brez njih  :-* :-\

dr.boletus


Današnji dopoldanski sprehod , dobre 3 ure .
Še se najde , sicer niso več tako fotogenični . . . dobri so pa ravno tako .
Pred mano je zgornje terene obiskal kolega in nabral 1/2 košare lepih smrekovčkov , ker sva
se srečala ravno na parkingu , sem pregledal terene , kjer on v glavnem ne hodi ( ker ne pozna ) .
In tudi lisičke so se spet ojunačile in pognale , njam .
( 5 večjih sem že oddal spotoma , da jih bo lahko znanec popoldne sušil ) .
Prijetno sem bil presenečen , glede na to , da je v sredo kazalo bolj slabo .
Še bomo gobarili .

marjeta

Še vedno se najdejo...
Lep pozdrav
Marjeta

uroxxx

pa kje to vsi nabirate? tu na Dolenjskem ( okolica zuzemberka) ne duha ne sluha o gobah, tudi sedaj ko je topleje in tudi dezja ne manjka nic ne raste. ce je kdo z Dolenjske, naj javi kje rastejo. prosim ;D

Gobar88

Tudi v Prekmurju se ne najde nič. Prava žalost je to letos.

Poslano z mojega LG-H815 z uporabo Tapatalk