Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

murrober

oj
danes zjutraj sem se odpravil na tri kralje, ter izbral turo proti črnemu jezeru. v področju jakeca je bilo suho in tudi gob ni kaj bilo. drugače je bilo bližje črnemu jezeru. se že pozna da je tam malo več močvirja. nabral sem nekaj gobanov, pa tudi kar nekaj cigančkov se najde. slike so pa narejene kar z mobitelom. saj ne da ne bi imel zraven sony alfe, samo ko sem hotel slikat ni bilo nič. ijoo prazne baterije.

lp
robert m.

speedy25

a kdo kej ve kako je kej na Rogli z jurčki??


sonce1

Pozdravljeni! Sicer nisem prava gobarka - bolj dopustniška. Sva z možem na dopustu na Rogli in sva šla danes do Lovreških jezer. Midva nisva nič nabirala, sva pa srečala kar nekaj ljudi, ki so v vrečkah nosili po kako kilo do dve gob. Nazaj grede sem prosila eno gospo, če mi pokaže, kaj je nabrala in v vrečki je imela kar precej jurčkov ter nekaj lepih mladih cigančkov, pri drugi gospe pa sem videla še nekaj lisičk. Sinoči je tu deževalo, tako da bo morda še kaj zrastlo...

dverbnik

Tudi jaz sem uspel priti v gozd. Bil sem na Jelovici. Okoli 9 ure je bilo gor že toliko ljudi kolikor je smrek.

gobarja

Tisti ki hodijo z vrečkam po gobe niso niti priblizno gobarji!!! Vsm bi bilo treba napisat kazen. izjema je ce nabira majhne lisičke!!!!

lep gobarski pozdrav.

gorenc

Citat od: gobarja dne 05 Avgust 2012, 01:27
Tisti ki hodijo z vrečkam po gobe niso niti priblizno gobarji!!! Vsm bi bilo treba napisat kazen. izjema je ce nabira majhne lisičke!!!!

lep gobarski pozdrav.


Se popolnoma strinjam ,majhne drobcene lisičke resnično padajo iz košare ali pa se "zagozdijo"ali kako bi rekel v košari med pleteno šibje.

lep gobarski pozdrav

dverbnik

Jaz pa pravim-- da ne nabiraj tako majhnih da padejo iz košare- saj so večinoma pletene na 2mm- če pa manjše pobiraš pa moraš po moje biti mal bolan

kragulj

Jaz pa sem se danes odločil poiskati karžlje, kar mi je tudi v Halozah uspelo. Bila sta zelo izušena, pa vendar zanimiva najdba, saj jih nisem našel že od otroštva...
lp,

gorenc

#473
Citat od: dverbnik dne 05 Avgust 2012, 12:19
Jaz pa pravim-- da ne nabiraj tako majhnih da padejo iz košare- saj so večinoma pletene na 2mm- če pa manjše pobiraš pa moraš po moje biti mal bolan

In vi boste rekli da jih ne pobirate drobcenih oziroma malih lisčk?? mogoče jih res ne pobirate ampak v  kozarcu  pa ni boljših vloženih lisičk......jurček se skrije ....,,  ,kaj pa lijaste lisičke in žolte trobente -res da so zaščitene ampak pri nas jih raste da bi jih lahko žel kot "pšenico" in jih nabiram, tudi te dve vrsti sta drobni  in če se že ne zaplete med reže v košari jih pod vsemi  gobami stlačiš v košari
toliko.... vsak ima svoj način nabiranja in GOBARJA imata popolnoma prav
in če smo že pri nabiranju Zakaj nekateri ki jih vidim v gozdu ali na televiziji "gobarji"dajejo na dno košare časopisni papir????,da se nebi umazala košara ??potem vseeno če bi imeli vrečko,ker trosi ravno tako ne padejo skozi papir na tla ....


brez zamere in lep gobarski pozdrav

sonce1

#474
Gobarja, tudi jaz se strinjam, da ni prav nabirati gobe v vrečko. Kljub temu, da sem dopustniška gobarka, vedno vzamem na dopust košaro. Samo na Rogli v treh dneh na žalost še nikogar nisem srečala s košaro. sem šla sinoči malo pogledat čisto v bližini Rogle, pa sem se s košaro kar čudno počutila. No, našla pa sem štiri res mlade jurčke in dva mavlja, toliko, da je bilo za zajtrk z jajčkom. Ker je ogromno ljudi, je vse prehojeno in gobe še zrast nimajo časa....

maruša

oj

a še rastejo gobe? že dva dni ni nič novega na forumu...


lp

gorenc

Citat od: maruša dne 07 Avgust 2012, 19:37
oj

a še rastejo gobe? že dva dni ni nič novega na forumu...


lp

Več ali manj je pod Pohorjem suša ,kako je drugje nevem podatki  iz Gorenjske, ki sem jih dobil iz okolice Tržiča pravijo da je suša moramo počakati na kakšen dež pa bomo videli.

lep gobarski pozdrav

uli

Gobe rastejo kot nore,zato ni nobehega na forumu,ker jih samo nabirajo,

uli

Citat od: uli dne 07 Avgust 2012, 21:09
Gobe rastejo kot nore,zato ni nobenega na forumu,ker jih samo nabirajo,
;D ;D

McBobo

Jaz sem že pred več kot tednom dni napisal, da je pri nas na Gorenjskem v okolici Radovljice v gozdu že suša in ob zadnjem obisku tudi po 3/4 ure nisem našel nobenega jurčka. Tako da od takrat čakam na dež in še nisem bil v gozdu.