kombuča

Začel/a klavir, 10 December 2008, 23:02

Prejšnja tema - Naslednja tema

klavir

Pozdrav!

Zadnjič sem bral o t.i. čajni gobi kombuča ali kombuša. Nekaj informacij o tem sem na internetu že dobil, so pa še kakšne zaželjene. Predvsem pa bi za pripravo osvežilnega napitka moral od nekoga dobiti gobo (če je to sploh goba?). Bi bil zelo vesel, če jo je kdo (posebno iz Maribora ali okolice), ki jo ima, pripravljen podarit ali prodat za simbolično ceno. Za 20 EUR jo sicer prodajajo na strani za gojenje gob "Za naravo", ampak to je malo drago...

Mycena

#1
Pozdrav!

Glede na to, da je preteklo že res veliko časa odkar ste spraševali za kombučo, me zanima če morda še vedno iščete to gobico?

lp, Mycena

klavir

Bolje pozno kot nikoli...

:)

Gotovo me še zanima. Ravno pred dnevi sem celo imel priložnost sprobati napitek, zdi se mi precej okusen, zlasti za vroče poletne dni.

Lahko se slišiva tudi po emailu.

Lep pozdrav,
Ivan

Mycena

Se strinjam; tudi čez tri leta je bolje kot nikoli  ;)

Poznam osebo, ki je pila ta napitek, ker naj bi pomagal pri zmanjševanju telesne teže. Res je, da je izgubila kar precej kilogramov, ampak sama menim, da to niti približno ni bilo zaradi tega napitka.  :)  Še vedno ima to gobico oz. jih ima več in jo lahko vprašam če Vam jo podari oz. proda.

Zaupajte mi naslov maila, kamor Vam lahko pišem in se bomo dogovorili.

lp, Mycena

klavir

Moj email je viden na forumu. Poglejte simbole pod mojim imenom, boste našli pisemsko kuverto, in to je to...

lp

neja

pozdravljeni! Tudi mene zanima kje oz.kdo bi mi podaril gobo kombuča!Lp

Mycena

Lep pozdrav!

Videla sem, da sprašujete po kombuči. Jaz Vam jo lahko zrihtam po ceni 5€.
Če ste zainteresirani mi pišite na moj mail: zala.oto@gmail.com

lep pozdrav, Zala Oto

amy123

I LOVE YOUR POST

Jana46

A je tukaj govora o Kombuši? Jaz sem namreč vedno zasledila takšno poimenovanje, zdaj pa ne vem katero je pravo.  :'(
igre Igre ...

Lemedis

Govora je o tem kar ste zasledili, le da se uporablja več poimenovanj : kombuča, kambuča, kombuša,itd. V vseh primerih gre za čajno gobo, ki jo sestavlja združba kvasovk in ocetnokislinskih bakterij.
lp, Luka
Prepustimo se naravi, učimo se od nje!