Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

Jurčekkk

Pozdravljeni;  Snicl, JA lisičke so že zunaj ....Štajerska - Kozjansko...!

LP

anica


Pa še dokaz, da so lisičke zares zunaj, ne veš kam bi stopil, da jih ne pohodiš.
Tudi kakšna sivka se že najde in bisernice - vsaj mislim da so.

Drugi teden bo pa zagotovo tudi kakšna gobica na "J". Dečki pripravite mreže.

LP A.

slavko

Za bisernice imajo preveč bele krpice. Mislim, da so panterjeve mušnice (Amanita pantherina) ali rjave mušnice (Amanita regalis). Oboje so strupene. Morali bi pogledati obroček. Če je gladek, so panterjeve mušnice. Če je obroček okrast, so rjave mušnice.

lep pozdrav,
Slavko

kragulj

Pozdravljeni.

Počasi so se začele prebujati tudi tiste, ki jih najbolj pričakujemo...

Martin

 :)
BRAVO lepi borov goban super

Martin :-*

Sigor

Prvi letošnji gobani, sodeč po najdbah prejšnjih let gre za borovega gobana. So pa po včerajšnji nevihti precej blatni in zato čudne barve.

leamarija

Meni se zdi da so te lanske po videzu :laugh:

Sigor

Bi tudi jaz tako mislil, če ne bi skoraj vsak teden hodil tam mimo.
Sem pa že leta 2014  11.maja na istem mestu našel tole:

Ta Pravi Gobar

Bravo Sigor to so gobani - seveda borovi.    Pa ne kje na Pohorju - ali  ?

Sam sem bil par dni nazaj tam na mojih placih, nikjer nič, ne goban, ne lisička, ne turki, ne dedeki, nullllaaaa  .....

Lep pozdrav vsem   :D

anica


Moj prvi jurček letos.

LP A.

anica


Moja vstrajnost in prepričanje, da nikoli ne zraste samo en jurček sta me pripeljali
na t.i. topli teren in glej presenečenje. Jurčki, da te kap. Ne veliko za začetek dovolj.

Niti niso pretirano črvivi!

LP A.

Martin

 :D
pozdrav

Čestitke vsem za najdbe, mislim da bo se zdaj začelo dogajat. Drugače sem pa sam že tud najdel v začetku maja in seveda v tem času borove gobane na pohorju pri belviju ....

Lp
Martin
(GOBAN)

anica


Danes sem šla preverit, kako napreduje gobarija. Zelo je izsušeno od neprestanega
vetra, tako, da bo potrebno za kaj več počakati pošten dež. Napredovale so pa lisičke, našla
sem dober kg., 8 poletnih jurčkov in skledo sivk.

Lepo pozdravljeni! A.

alenka29

Danes smo obiskali vse znane "place".(SV, okolica Šentilja) Ničesar. V gozdu je kar suho. Upam na dež v prihajajočih dneh.

robert11

pozdravljeni
ta vikend sem prehodil nekaj naših gozdov. res je v gozdu še suho. listje že prav šelesti pod nogami. spominaj na jesenske sprehode v suhe gozdove. haha.
našel sem prvega letošnjega poletnega gobana. še več pa je leponogih gobanov, ki bi jih lahko nabral kar celo košaro.
zaradi suše lisičke nekako ne rastejo ampak se že skoraj sušijo. pa tudi bisernice se najdejo, pa še tudi druge gobe se že najdejo.
potrebno bo več dežja, da bodo tisti pravi gobarski užitki v gozdu.
lp
robert