Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

marjeta

Anica, res je g. Rotor pravi fotograf, vendar tudi tvojim slikam, še manj pa gobam, nič ne manjka. Čestitke.

Martin

 ;D :D
Vsem čestitke in pohvale za najdbe ter tud objave z krasnimi fotkami tud sam grem jutri v akcijo na pohorje proti pesku rogla. Upam da bo kaj sreče.......matej morda se srečamo potrobi če vidiš moj avto........

Hja Anica je pa tista taprava gobarka ko je že v gozdu ko še komaj svita zato je bol tema na slikah. Tud sam rad še skor po temi gobarim ko še je vse tiho mirno.......Čestitke dobre fotke

Lp
Martin
(GOBAN)

klavir

Končno sem po par letih spet našel kraljevega gobana!

Belokranc

Da se še ja malo javim iz Bele krajine =)

lp












Urban

#Belokranc, so na zgornjih fotografijah črni gobani (boletus aereus)?
Hvala za odgovor in čestitke!

Lp,Urban

Belokranc

Citat od: Urban dne 27 Avgust 2016, 13:33
#Belokranc, so na zgornjih fotografijah črni gobani (boletus aereus)?
Hvala za odgovor in čestitke!

Lp,Urban

Vsi razen četrte slike so pomoje črni gobani, sicer pa naj kdo drug potrdi......nism ravno kvalificiran  ;D Tu jim pravimo ajdovčki.

Urban

Ta lokalna poimenovanja so izredno zanimiva. Na celjskem koncu kot ajdovčke poimenujejo borove gobane, na hrvaškem borovim gobanom pravijo tudi "fačuki". Mislim pa, da so na vaših fotografijah "pravi" črni gobani. Tudi na štajerskem koncu si goban hitro prisluži naziv črnega gobana, velikokrat pa gre za mlade borove gobane ali pa jesenske gobane s temneje obarvanimi klobuki. Mogoče bi kaj več na to temo pojasnil g. Slavko.

Hvala in lep pozdrav,
Urban

5er

Pozdravljeni

Redno prebiram a nikoli ne  komentiram stanja v slovenskih gozdovih.Skratka  čestitke vsem za lepe  zaklade ki jih najdete v gozdu.Najbolj me zanimajo slike  gospoda msimerus saj  nabirava v istih gozdovih s tem da jih on bol redno obiskuje.Zadnje čase pa se je nekam izgubil tako da grem ju3  sam v izvidnico
lp in obilo gobarskih uzitkov in čimmanj odnašanja odpadkov iz gozdov

Dreamweaver

Ena današnja slika...


marjeta

Lepe fotografije. Midva bila danes na Smrekovcu, gobarjev malo, gob še manj. Je v gozdu zelo suho.
Me pa zanima za črne gobane. A niso to zelo redke gobe (vsaj v naših koncih), ki sploh ne zrastejo vsako leto?
Jaz sem jih do sedaj našla trikrat - štirikrat, pa še to samo na enem "placu".
Lep pozdrav

Belokranc

Citat od: marjeta dne 27 Avgust 2016, 20:51
Lepe fotografije. Midva bila danes na Smrekovcu, gobarjev malo, gob še manj. Je v gozdu zelo suho.
Me pa zanima za črne gobane. A niso to zelo redke gobe (vsaj v naših koncih), ki sploh ne zrastejo vsako leto?
Jaz sem jih do sedaj našla trikrat - štirikrat, pa še to samo na enem "placu".
Lep pozdrav

Poznam "par" placov kjer rastejo vsako leto približno ob tem času. Danes sem našel cca 30 jurčkov, več kot pol ajdovčkov.......v tem obdobju, na mestih kjer sam nabiram ponavadi predstavljajo večino. Je pa res, da rastejo po skupinah in če si prvi tam je veselica :D Tukaj so včasih rastli na robu gozda, kjer je stelja.......ker je tega vse manj jih več ni toliko, se jih pa še najde v gozdu. Kot zanimivost, v 2 dneh sem našel oz bolje rečeno videl kr veliko število karžljev (knežja mušnica).......seveda vsi do zadnjega zbrcani.

Strastni gobar

Evo petkova bera na Gorenjskem

Ta Pravi Gobar

#372
Bravo, Belokranc ... Sam sem našel črne jurčke nazadnje pred kakih 20 let - pri Dornavi pri Ptuju ...

Karžlje so zbrcali, ha  ?   Svašta ... Pa še extra zaščitene gobe brcajo  ?

Ekola, zdaj pa bo vročina vse posušila.   Če se komu da, lahko preverite pri Makolah - okoli Štatenberga v gošah   """"" BAJE """""   Jurčkov kot nikoli.

Pa dva kolega sta bila ravno pri meni - včeraj nabrala na Smrekovcu - Marjeta kat te zdaj ... ??  ... kakih  30 ful lepih jurčkov, pa 20 Marel, kup lisičk - sem videl fotke - tako da nekaj še je ...

Je pa to prevroče vse skupaj, čakam na dež, nisem bil od srede in ne grem do pravih padavin več v gozd - zadnja dva prispevka gobarjev na Forumu kažeta kakšno je splošno stanje - črvivo, pa od polža uničeno.

Tudi Martin se noče javit, vidim ... V ponedeljek je Pohorje še bilo, pol pa bolj težko.

Lep pozdrav vsem   :)

marjeta

Nekaj od danes. Kozjanski konci, 700 m - iglice.
Kar se pa včerajšnjega Smrekovca tiče je pa tako: količine 30 +... ni bil problem. Pa nočem o številu. Gob nabereva v sezoni več kot dovolj. Gre za to, da je bilo premalo tistega, da ko zagledaš gobo, rečeš: "vau, carica". Ta pravi gobar, ti kot "stari" gobar dobro veš, kaj hočem reči.

tasi

Strastni gobar...kje na gorenjskem, če ni skrivnost...;)