gobe.si
20 januar 2018, 17:23 *
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.
Novice:

Domov   Pomoč Išči Koledar Prijava Registracija  
Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Gobarjenje 2018  (Prebrano 963 krat)
klavir
Sr. Member
Objave: 465

Ogled Profila Email
« dne:: 07 januar 2018, 14:00 »

Odpiram temo za zapise, povezane z gobarjenjem v letu 2018.
Prijavljen
TopCat
Newbie
*
Objave: 2

Ogled Profila
« Odgovori #1 dne:: 09 januar 2018, 13:06 »

Sam spremljam gobarski forum že dalj časa; sedaj sem se opogumil in odločil (kot del novoletne zaobljube  Smiley), da tudi sam postanem član foruma in z vami delim svoje skromno znanje in informacije. Hkrati se vam na tem mestu iskreno in iz srca (!!) zahvaljujem za vaše nesebično deljenje znanja, informacij, nasvetov itd.!! Opravljate nenadomestljivo delo, ki si zasluži zgolj pohvale in še enkrat pohvale!! Le tako naprej! Naj znanje, zavedanje in dediščina gobarjenja in gob ne zamre.

Hkrati vsem gobarjem in ljubiteljem gob želim zdravo, srečno in uspešno (da bi bilo vsaj za pol bere iz leta 2017!  Wink) leto 2018!!  Kiss
Prijavljen
Ta Pravi Gobar
Sr. Member
Objave: 348

Ogled Profila
« Odgovori #2 dne:: 09 januar 2018, 17:29 »

TopCat dobrodošel na Forumu, hvala za pohvale in zelo lepo napiisano ... Iz katerih krajev si  ? 

Če imaš kake fotke od lani malo daj gor da pogledamo.

Lep pozdrav vsem Smiley
Prijavljen
TopCat
Newbie
*
Objave: 2

Ogled Profila
« Odgovori #3 dne:: 10 januar 2018, 11:13 »

Lepa hvala za izrečeno dobrodošlico Ta Pravi Gobar! Živim v Ljubljani, gobarim pa v različnih koncih Slovenije; pač, kamor me pot ali obiski zanesejo.  Cheesy
Fotografij imam sicer izredno malo, saj imam bolj "predpotopen" telefon, ki ne dela lepih in kakovostnih fotografij, zato se tudi branim fotografiranja. Poleg tega, pa nočem še dodatno obremenjevati baterije svojega telefona, saj ga uporabljam kot GPS. Ne nazadnje pa v času gobarjenja pozabim na tehnologijo in telefon in se prepustim mirnosti in lepotam narave, če so te še ohranjene. Nekaj časa, ki bi ga lahko uporabil za fotografiranje, pa izgubim tudi s pobiranjem smeti za packi in jezo nanje!  Angry Cry

No, nekaj fotografij se še vseeno najde (v priponki).  Wink

Lep pozdrav!

* 20170725_093417.jpg (205.92 KB, 800x480 - Pogledano 66 krat.)

* 20170802_111949.jpg (235.86 KB, 800x480 - Pogledano 65 krat.)

* 20170914_184154.jpg (124.17 KB, 800x480 - Pogledano 86 krat.)

* 20170928_111700.jpg (194.33 KB, 800x480 - Pogledano 121 krat.)

* 20171004_122041.jpg (270.52 KB, 800x480 - Pogledano 83 krat.)
Prijavljen
Ta Pravi Gobar
Sr. Member
Objave: 348

Ogled Profila
« Odgovori #4 dne:: 10 januar 2018, 14:32 »

OPOZORILO VSEM   !!! 

Predvčerajšnjim sem hodil po gozdovih Dravsko polje - danes zjutraj me nekaj srbi na nogi - spipal klopa  !!  Pa še enega na trebuhu - znoriš  !!   

8. 1. sem zdaj zgleda najmanj dva klopa v gozdu dobil - bil v gozdu  10 minut, ostalo na kolesu okoli ...

Neverjetno, ali ne  ?   PREVIDNO  VSI  !!
Prijavljen
Martin
Hero Member
Objave: 742

Ogled Profila
« Odgovori #5 dne:: 10 januar 2018, 18:42 »

Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin

Dobrodošel TopCat laugh laugh laugh laugh

Sam se že veselim letošnje sezone predvsem zdaj prve moje favorite mavrahe in smrčke že komaj čakam..............

Če bo letošnja rast pol tolikšna kot lanska bo zelooo dobra....

PA NE POZABIT NARAVA JE SAMO ENA ZATO JO ČUVAJMO..... KO ODIDEMO IZ GOZDOV JIH PUSTIMO ČISTE IN NEONIČENE ZA SEBOJ

lp
Martin
(GOBAN)
Prijavljen
klavir
Sr. Member
Objave: 465

Ogled Profila Email
« Odgovori #6 dne:: 14 januar 2018, 00:43 »

Ta Pravi Gobar in ostali, ki vas zanima, malo sem preveril informacije nemškega kolega, ki na youtubu še v januarju objavlja posnetke, na katerih še zmeraj najde cela rastišča lisičk. Če je tako v Nemčiji, bi moralo biti pri nas tudi. Na pravih mestih seveda. Preveril sem v borovih gozdovih na mahu na Goričkem, kjer te gobe običajno rastejo. Rezultat: seveda so bile. V pol ure sem našel mladih za juhico. Večina je bila seveda prestarih. Mislim, da to niti ni kaj tako posebnega: to se zgodi v letih, ko začnejo razmeroma pozno rasti. Letos so imele glavnino rasti v nižinah v novembru in so še malo potegnile. Angleži jim rečejo tudi winter chantarelles... Poleg njih pa sem videl še staro borovo glivo, vrsto korenovk, tudi zimsko livko... Nato se mi ni več ljubilo, ker v gozdu v tem času ne moreš najti kakšne trofeje (lahko bi našel lisičk, kolikor bi se mi zahotelo), zato sem se podal v lov za bukovimi ostrigarji k Ledavi, lepo so rasli...

Še mlade lijaste lisičke:

Prijavljen
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  

Pojdi na: