vlaganje bezgovih uhljevk( Auricularia auricula-judae)

Začel/a gorenc, 19 Oktober 2016, 18:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

gorenc

Pozdravljeni tudi na kulinarični strani.
V okolici hiše je kar nekaj bezgov ki jih uporabljamo največ ,ko cvetijo za sok in kasneje za sok iz bezgovih jagod pa tudi bezgovo listje ki je dobro proti bolečinam ( PREVERJENO).Starejši ljudje to zelo dobro vedo saj sem to izvedel prav od njih.
Zanima pa me ali je že kdo vlagal BEZGOVO UHLJEVKO (Auricularia auricula-judae).Uhljevk je kar nekaj.
V naprej vam hvala za odgovor.
lep pozdrav
Gorenc

klavir

Bezgovo uhljevko vedno sušimo (lahko jo tudi naberemo suho ali zamrznjeno, pred uporabo jo namočimo in postane zopet sveža.

gorenc

Zmrzovanje uhljevke in namakanje to mi je povsem jasno.Probal jo bom vložiti in bom videl kaj bo.Naprimer ledenke izginejo  a uhljevka je drugačne teksture in bi se morala dati vložiti.Vam poročam...
lep pozdrav

klavir


gorenc

Danes  sem vložil bezgovo uhljevko....bom vam poročal kakšne bodo ko jih bom probal...
"Kuhinja je eno samo experementiranje"
Rad kuham rad experementiram...sedaj ko je vrhunec kostanja sem naredil polnjenega zajčka z kostanjem....izvrstno ....
Lep pozdrav
Gorenc

Lojze07

Kje spa zajčka dobu?????????   ;D :-*

A si ledenke že tudi vlagal?

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

gorenc

Citat od: Lojze07 dne 25 Oktober 2016, 23:52
Kje spa zajčka dobu?????????   ;D :-*

A si ledenke že tudi vlagal?

LP
Hm...zajček je priskakljal v pekač......malo heca, zajčke imam doma hranjene z vsem drugim edino BRIKETOV NE OKUSIJO zato je tudi klavna doba pri meni  pri 7 mesecih,tisti na BRIKETIH pa je pri 2 mesecih (teža zajčkov pa je približno enaka ) in takšen zajec NIMA DOBREGA HOLESTEROLA imamo dobri in slabi holesterol itd,....zajček je najboljši dimljen PREVERJENO!!

Ledenk še nisem vlagal bom jih probal, če jih kaj ostane ker jih imajo pri nas zelo radi  v solati...moram probati in poročam...
lep pozdrav