Gobarjenje 2017

Začel/a klavir, 01 Januar 2017, 00:44

Prejšnja tema - Naslednja tema

Strastni gobar

Evo še ena lepa slika.

blaz3k


samson

Letos pa poleg obilice različnih gob tudi veliko karželjnev. Jih opazujem, da vidim, kakšni bojo, ko bodo zrasli.
[/img]

Andrej Banko

Se še kdo spomni, kdaj je bilo nazadnje toliko gobanov ? Tole letos je res izjemno !
Poletna sezona je bila sicer zmerno do pretežno porazna. Dobro, nekaj sem le nabral, ampak sem se moral daleč vozit in veliko prehodit.
Sedaj pa bum, skoraj povsod. Sem že mislil, da bo tudi letos še ena slaba sezona, podobno kot prejšnji dve, potem pa tole !?

Kostanjevk je pa na nekaterih mestih tudi toliko, da je treba prav pazit, da ne hodiš po njh ( če jih ne pobiraš ).

Jaz bom počasi kar zaključil, bom raje še kaj drugega počel.

marusa111

Končno ena prava bira :)

celjanka

To je pa res enkratna bera Maruša111.Res čudoviti gobani.Zužitkom sem pogledala tele slike.Kar tako naprej.

Roosty

Zdravo,

včeraj sem nabral 5 gob, med katerimi so trije dežniki (sramežljivi ?), za dve pa nisem ravno prepričan. Gobi sta dokaj slični dežnikom, vendar je njihov klobuk temnejše rjave barve ter brez lusk. Prav tako je steblo hitro postalo mehko in se je prelomilo (v primerjavi z ostalimi dežniki). Prosim za identifikacijo, hvala!

Slim Shady

5ur gobaril Brezovica pri Lj ter proti Lukovici ter malo proti dragomerju...

http://shrani.si/f/2C/s2/1wDBsuaZ/1/img20170923145955.jpg

TineP

Danes na gorenjskem 6 košar gob. Vse so lepe in niso črvive. Gobarjev k toče, za vsakega dovolj. So mali donajveč 10 cm. Za mene dovolj za čez zimo. O kilah nam govoru.

Triglav

Lepa sončna sobota

počasna

počasi se najde kaj lepega





počasna



sabincica

Citat od: Roosty dne 23 September 2017, 15:00
Zdravo,

včeraj sem nabral 5 gob, med katerimi so trije dežniki (sramežljivi ?), za dve pa nisem ravno prepričan. Gobi sta dokaj slični dežnikom, vendar je njihov klobuk temnejše rjave barve ter brez lusk. Prav tako je steblo hitro postalo mehko in se je prelomilo (v primerjavi z ostalimi dežniki). Prosim za identifikacijo, hvala!

Ce ima obtoček je prava. Lahko da je že zelo stara. Prereži na pol če je v njej kaj migatajočih gostov :)
Ali pa če spremeni barvo na mestu poškodbe...je tudi užitna.
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

sabincica

Pozdravček vsem...vidim da ste v akciji. Jaz sem tudi bila v petek....gob res veliko...ne samo gobanov...tudi kostanjevk, merel in že rddečeči dežnički odganjajo. Nabirala sem okoli Šentjurja. Slikice priložim v ponedeljek. 
Popoldan sem šla še v bližnji gozd. Tudi tu je mrgolelo gobarjev, pa se je vseeno veliko našlo...še jurček od prejsnje nedelje me je počakal // .Edino s polžem sem si ga morala delit  ;D
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica