Gobarjenje 2017

Začel/a klavir, 01 Januar 2017, 00:44

Prejšnja tema - Naslednja tema

Ta Pravi Gobar

Lep pozdrav Lojze   !   

Hvala, ja to bo to sem glih pogledal - sta rasla na sredini poti na 1000 m Pohorje na bolj severni vlažni strani - je pa jih zraven še bilo, sem jih pustil oziroma jih ne bom pobiral jasno, če so na rdečem seznamu.

Kako pa kaj ti a si že bil kaj zgoraj ?   Na  1200 m so samo zelo male lisičke bile - tu pa tam.  Sem pa pred 3 tedni na 1200 m našel precej prestarih Žametastih gobanov - nekateri so bili celo brcnjeni.

Dober ulov vsem  !!  :P

Lojze07

Pozdravljen, Ta Pravi Gobar...

Prvič sem bil pred kakšnim mesecem, pa ni bilo še čisto nič; drugič pa pred petimi dnevi, ko sem v borovničevju, kjer sem prejšnja leta nabral kar precej lisičk in se nazobal tudi borovnic, našel le nekaj bolj ali manj suhih in zasušenih lisičk, drugega pa - razen dveh ali treh modrikastih golobic - letos še nič. Borovnice pa niti ene...

Glede golobic pa: drži se tistega pravila: majhen košček vsake poizkusi, če na jeziku zapeče, jo pusti v gozdu; če ne, pa veselo v košaro z njo. Predvsem v teh suhih poletnih dneh, ko je dežja bolj malo, včasih razen teh krasnih in okusnih gobic, ni nič. So pa prav v takih dneh toliko bolj zaželjene in okusne...  :-* ;D

Se pa bo po moje počasi začelo, če prej ne pa v jeseni...

Vse dobro!
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

Triglav

Pozdravljeni
današnji jurček
LP Peter

sistemc

Pozdravljeni,

Danes pozno popoldan - lokacija Zgornja Kapla, tik ob meji z Avstrijo - skupna teža 1.130 gramov, porabljeni čas 50 minut.

Nisem videl NITI ENE druge gobe.

Z odličnim spoštovanjem,

Janko



V resničnem življenju se v splošnem držimo zakonov in pravil. V virtualnem okolju pa se zdi, da nas ne morejo kaznovati, če kršimo pravila. Splošna etična pravila veljajo tudi na internetu.

dverbnik

Ja v Cerknici se že dogaja, kolega je nabrel za vikend kakih 40 kg jurčkov
Jaz pa sem bil pod Storžičem- šampinjoni in lisičke

blaz3k

Dva bumbarja sta nas vse nagnala na: FB / Nori na gobe in druge naravne dobrote

odgovorni urgirajte.

Urban

G. Sistemc!

Vaše (v forumskem žargonu) trollanje počasi presega mejo, milo rečeno, zdravega okusa. Moje osebno mnenje kot uporabnika tega foruma je, da so Vaši, kvazi pravni citati veliko bolj moteči kot pa fotografije nabranih borovnic uporabnika blazka. Tovrstnim debatam in razkazovanju reliefne raznolikosti in razvitosti možganov je namenjen kak drug prostor pod internetnim soncem. S podobnim početjem kot je Vaše je bil v preteklosti popolnoma degradiran forum Ribiške zveze Slovenije. Ta forum ostaja svetla točka v forumskem svetu Slovenije. Naj tako tudi ostane. Zdravljenje kompleksov manjvrednosti je smiselno, da poteka pod nadzorom strokovnjaka, brez nepotrebnega vpletanja nezainteresirane javnosti. Blaz3k pa upam, da nas bo tudi v bodoče razveselil s kakšno fotografijo gozdnih "plodov", nabranih v skladu z vsemi pravnimi normami, ki veljajo v pravnem redu Republike Slovenije.

S prav dobrim spoštovanjem,
Urban

Martin

Hejooj kaj res sicer ne štekam kaj se spet rausate..... Ker je negdo nekaj nabral kar drugi niste pa kaj če je dal borovnice gor. rajši razmišljate ,da ne boste smeti metali povsod kjer se pojavite v naravi pa bo ne.....

Martin

dverbnik

Kaj letos na toti štajerski ne bo jurčkov. Tako je bilo na dolenskem kar 2 leti skupaj


vijolčna

Blažek lepa Ribnica,jezero...okolica pa suha,suha >:(


Lojze07

Jaz sem pa mislil da so Lovrenška... V goši je pa suho kot poper... Suhljad kar škriplje pod nogami...  :'(

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

vijolčna

Hm ala suho povsod LP

Lojze07

dverbnik:
Kaj letos na toti štajerski ne bo jurčkov. Tako je bilo na dolenskem kar 2 leti skupaj

Močno dvomim, doslej se to v mojem "gobarskem" življenju, ki ni niti tako kratko, še ni zgodilo...  :angel:

Sedaj v tej julijski suši je pač čas golobic, po sreči preživelih lisičk in tu in tam kakšnega cigančka in žametnega gobana...

Ko pa pride prvi pravi dež, pa bo ruker jurčkov... Tako je vsaj bilo v preteklosti in srčno upam, da bo tudi letos tako.

Seveda pa: Bog nam daj dežja. :angel: V taki suši kot je sedaj, so še lisičke bolj ali manj ožgane in osmojene od sonca...

Res pa je, da se klima spreminja. Vrhovi Pohorja so zopet (podobno pred tremi leti) bolj ali manj suhi, majhni potočki so usahnili, močvirja so suha...

LP

Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

Martin

 ;D
Lojze
vseeno lepa najdba glede na razmere ni kaj. No dežja je malo nekaj že padlo seveda še premalo za neki bum, a tu pa tam bi pa se znalo v prihodnjih dneh kaj pokazat sam grem v petek nardit izvidnico na pohorje smer Šumik pesek......

Dverbnik za jurčke še prihaja ta pravi čas največ in najlepše komade sem pobiral v prejšnjih sezonah iz konca avgusta pa vse do novembra na Pohorju .. :o :o :o

Lp
Martin