Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

klavir

Na mračno soboto tega tedna sem se tokrat odpravil v obsežne borove gozdove v... Pa naj še ne izdam takoj, za kateri del Slovenije gre, da malo razvnamem domišljijo s spodnjima slikama, ki naj služita kot opis...mogoče bo komu znano :angel: Našli smo, kar še ni bilo pobrano - od snežk, mišk (peščenih kolobarnic), lijastih lisičk, največ pa je bilo vitezovk (zelenkasta kolobarnica), ki pa se sme, če že, uživati le po malem, kot delikatesa, saj je v nasprotnem primeru nevarna. Nekatere mlade so imele postavo jurčkov, v mahu pod bori je bilo ponekod vse rumeno... Čudoviti prizori :)




mato2

      katera goba je tole

Poslano z mojega LG-K520 z uporabo Tapatalk


RaxhXephon1

Ob koncu sezone sem na obalnem koncu imel res lepo srečo, nabral sem

-pozne livke
-ježke (bele in svetlo rumene)
-4 lisičke

in polno košaro črnih trobent.

Zdaj je pa največji problem kako vse to porabit, predvsem ježkov še nikoli nisem pripravljal. A jih lahko naredim na rižoto s trobentami?

RaxhXephon1

Citat od: RaxhXephon1 dne 27 November 2016, 16:55
Ob koncu sezone sem na obalnem koncu imel res lepo srečo, nabral sem

-pozne livke
-ježke (bele in svetlo rumene)
-4 lisičke

in polno košaro črnih trobent.

Zdaj je pa največji problem kako vse to porabit, predvsem ježkov še nikoli nisem pripravljal. A jih lahko naredim na rižoto s trobentami?


Poslano z mojega LG-D802 z uporabo Tapatalk


klavir


klavir

#996
Haha, Anica, mogoče pa ste spoznali te gozdove na mojih dveh slikah. Gre seveda za Goričko (grebeni vzhodno od Martinja, blizu izvira Velike Krke), kamor hodim predvsem po vrsto gob, o katerih sem pisal, da so tokrat tako obilno presenetile, nekaj so mi jih sicer pobrali, a ne veliko... ;D

Ni čudno, da imate v Prekmurju borovo gostüvanje, rdečega bora je res ogromno... :)

slavko

mato #992, naslednjič prosim fotografirajte še lističe in bet, da bo določitev lažja. Mislim, da ste našli vretenasto kolobarnico (Tricholoma sejunctum).

Lep pozdrav,
Slavko

mato2

aha hvala za odgovor rastla pa je med snežkami v listju čisto zakrita lp matej

anica


Še nekaj "sirotic" nabranih pred prihajajočim mrazom.

Ha ha ha-  KLAVIR, še sreča, da se niste odpravili na potepanje po Goričkem dva tedna prej, potem bi verjetno
naleteli na jesenske jurčke, ki so rasli nedaleč stran - zračne linije, po cesti je seveda dalje. Se strinjam prečudovita
narava, jaz sem se peljala mimo okrog 1. nov. Časi "borovega gustuvanja" so pa so že daleč, že pozabljena prireditev.

Res me mika, da bi gobarila z takim poznavalcem gob, kot ste vi. Mi "Goričanci" smo nekoč pobirali samo lisičke in jurčke.
Sedaj poznam nekaj več vrst gobic, žal pa še vedno premalo.
Kje je še sezona "marčnic" - dolga zima je pred nami.
Lep pozdrav vsem gobarjem!

gobarka

Citat od: anica dne 29 November 2016, 10:54

Še nekaj "sirotic" nabranih pred prihajajočim mrazom.

Ha ha ha-  KLAVIR, še sreča, da se niste odpravili na potepanje po Goričkem dva tedna prej, potem bi verjetno
naleteli na jesenske jurčke, ki so rasli nedaleč stran - zračne linije, po cesti je seveda dalje. Se strinjam prečudovita
narava, jaz sem se peljala mimo okrog 1. nov. Časi "borovega gustuvanja" so pa so že daleč, že pozabljena prireditev.

Res me mika, da bi gobarila z takim poznavalcem gob, kot ste vi. Mi "Goričanci" smo nekoč pobirali samo lisičke in jurčke.
Sedaj poznam nekaj več vrst gobic, žal pa še vedno premalo.
Kje je še sezona "marčnic" - dolga zima je pred nami.
Lep pozdrav vsem gobarjem!
Borovo gostuvanje se je še vedno ohranilo,letos je bilo na Madžarski strani in sicer Verica-Ritkarovci,res čudovita prireditev...



blaz3k


blaz3k

DE_CEM_BER

http://www.rtvslo.si/slike/photo/295705


ste že posejali žito da vam vzklije do novega leta če niste imate še pet minut časa?

http://www.rtvslo.si/slike/photo/295706#slika

http://www.rtvslo.si/slike/photo/295707#slika

prihajajoči prazniki so pred vrati