Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

Ta Pravi Gobar

Pa še par fotk ...

klavir

Frodo (v odgovoru Mateu), navadne lisičke kajpada niso zaščitene (nekdaj je bil zaščiten luskati različek); kaj pravi zakon o omejitvah nabiranja, pa seveda vemo. Drugače pa bi kazalo upoštevati smernice, da se na forumu ne pojavljajo fotografije velikih in enormnih količin nabranih gob, saj to lahko niža kakovost vsebin, ki bi naj v osnovi vendarle bile ekološko-izobraževalne. Rešitev se zdi preprosta - raje slikajmo gobe v gozdu...


frodo

Citat od: klavir dne 01 Julij 2016, 00:49
Frodo (v odgovoru Mateu), navadne lisičke kajpada niso zaščitene (nekdaj je bil zaščiten luskati različek); kaj pravi zakon o omejitvah nabiranja, pa seveda vemo. Drugače pa bi kazalo upoštevati smernice, da se na forumu ne pojavljajo fotografije velikih in enormnih količin nabranih gob, saj to lahko niža kakovost vsebin, ki bi naj v osnovi vendarle bile ekološko-izobraževalne. Rešitev se zdi preprosta - raje slikajmo gobe v gozdu...

Se strinjam, za navadne lisičke pa resnično nisem vedel, sem mislil da so vse zaščitene.
Nekaj od včeraj, sem bil prvič letos.


msimerus

Dežek pada, drugi teden se bomo lahko zopet hvalili :)


Sent from my iPad using Tapatalk

pajdo

nekaj dans Haloze :)






trobentica

Rotor
Hvala za čudovite fotografije.

rotor

Hvala. Me veseli, da uživaš v slikah gob. Uživam tudi jaz  :laugh:

Lp.

enastajerka

Ojla! Se se jaz mal javljam po dolgem casu. Zadnji mesec sem vecinoma borovnice nabirala in le mimogrede malo za gobicami pogledala. Letos je res ogromno bisernic, pa tudi ciganckov...samo na poti do borovnic sem vsakic kak kg bisernic nabrala! tudi lisick sem kar nekaj nabrala in tu pa tam kak jurcek. Danes pa sem si ekstra cas vzela za gobice, saj grejo borovnice k koncu...in eto;
Zal ze tudi nekaj starih in objedenih ter crvivih..
Okolica mb, cca. 800 n.v.
Lp

Poslano z mojega SM-G530FZ z uporabo Tapatalk


msimerus

Sem bil kar malo žalostten, ker dva dni  forum ni delal....nisem se mogel hvalii !!!!







Sent from my iPad using Tapatalk

msimerus

Pa včeraj ponovno nekaj našel, sem pa mislil da bo več...čakam na ponovno rundo dežja














Sent from my iPad using Tapatalk

robert11

pozdravljeni
nekaj od tega tedna. danes pa je že precej suho v gozdu.
lp robert

msimerus

Jaz sem včeraj našel prvega gobana v čistem smrečju in prvo marelo :)









Sent from my iPad using Tapatalk

Letecipujs

Nedelja na Kozjaku

počasna


Ta Pravi Gobar

Pohorje  1000 m  razne zadeve ...