Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

veki

Citat od: stajerc dne 24 Junij 2016, 16:04
Za prvi letošnji obisk gozda kar solidno. Nabrano včeraj- koroška, 400-600mnv.  :)
LEPO,LEPO,IN ŠE ENKRAT LEPO ČESTITKE









msimerus


leamarija

Veki te slike je že štajerc naložil,tako da to ni tvoja bera gob.

mato2

Pozdrav tudi mi smo se trudli z lisickami

Poslano z mojega LG-K520 z uporabo Tapatalk



frodo

A niso lisičke zaščitene, ko jih več ne bo, jih ne bo potrebno pobirat. A jih toliko pojeste?
:police: :police: :police:

sabincica

Soota, 25.6.2016- Okolica  SG, NV 1000m

Lisičke bodejo ven...so bolj mladički  :o

Gobanov ni, je pa veliko žametnih in leponogih...tudi mušnic se najde precej...

Nabrala sem pa skoraj 1 kg pšeničnih poprhnjenk oz. cikančkov. Meni osebno zeeeelo dobre gobice ;D

Prilagam nekaj slikic...

Na zadnji sliki je pa neko čudo od gobe...je še nisem videla in tudi v knjigah je nisem našla. Rastle je stopničasto druga čez drugo (kot bukov ostrigar), je pa kosmata povrhu- tko dlagava in na koncu dlakice rdeča pikica... ???
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

Lemedis

#186
sabincica #185 ''čudo od gobe'', ki ga omenjate je žoltorobi rjavopor (Phaeolus schweinitzii). Tipično se pojavlja v poletnem času in je hud parazit iglastega drevja, najpogosteje ga najdemo ob koreninah rdečega bora. Kulinarično ni zanimiv, je pa zelo lep in pojavlja se v različnih oblikah, ko je mlad je lahko povsem rumen, na spodnji strani klobuka ima pogosto kapljice. Zreli trosnjaki so vse temnejši, na koncu povsem temno rjavi.

Lep pozdrav,
Luka
Prepustimo se naravi, učimo se od nje!

Strastni gobar

Evo tudi pri nas se je začelo.

Strastni gobar

Evo pa še  slikice.

Nato87

Pozdrav, mi lahko kdo pove ali je ta užitna? Jaz mislim, da je, prijatelj pa je skeptičen zato raje vprašam :) Hvala







janko

LP

Lep pozdrav vsem tudi v tem delu foruma.

Imam eno posebno vprašanje.

Zanima me vpliv borovnic v gozdu na rast ostali gob.

Sedaj se počasi končuje glavna sezona borovnic. Avtomobilov je vse polno povsod.

Kakšen je vpliv( morda tudi škoda), ko se nabira borovnice zelo množično na podrast ostalih gob.

Hvala za vsak odgovor

Janko

Lemedis

Nato87 #189 vaš prijatelj je našel rumene gobane (Butryboletus appendiculatus), ki so užitni.

Janko #190 borovnice neposredno ne vplivajo veliko na pojavljanje gliv. Množična hoja lahko povzroča škodo na podgobju (podobno kot težka mehanizacija v gozdu). Pri normalni hoji je vpliv skoraj zanemarljiv.

LP, Luka 
Prepustimo se naravi, učimo se od nje!

rotor

Par današnjih slik:









veki

#193
Citat od: leamarija dne 27 Junij 2016, 20:45
Veki te slike je že štajerc naložil,tako da to ni tvoja bera gob.
[/nisem rekla da so moje,samo čestitke sem dala na lepe slikice

Ta Pravi Gobar

#194
Moj ulov v soboto in ponedeljek   Pohorje   1000 m   ...  evo fotke  ...