Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

Knedel



Kraljica gospa Marela.

Lp, Knedel

robert11

oj
tudi meni je danes "gratalo" zjutraj malo v gozd. marele so bile odlične za kosilo.
lp
robert

stankica

HVALA TA PRAVI GOBAR, PROSIM ČE MI POŠLJETE MAIL, JAZ SEM ZA ŽE V SOBOTO.

gobičke

Pozdravljeni :)
Jaz sem bila dva dni nazaj nad Ribnico na Pohorju in sem našla samo enega jurčke pa za pol košare lisičk,dosti različnih gobic raste ampak jih jaz ne poznam in jih pustim pri miru  ;D.Ta Pravi Gobar kje je to od avtoceste 1000m visoko,če ni skrivnost  :-\ in pa če bi se vam jaz tud lahko pridružla.
Lp suzana ;)

Ta Pravi Gobar

Stankica, Nives, Suzana - gobičke ...

Ni problema, javite se na moj mail pa se zmenimo :   srecko.bandelj@triera.net

Sem bil danes na placih ala 800 m, zadnjič pustil precej majhnih jurčkov.  Tam so vse pobrali, phe ...

Pol sem šel na 1200 m in našel nekaj, ampak je pa veter fejst vse posušil, golobice pa podobno so kot iz sušilnega stroja.  Gobarjev kar nekaj, ni pa ne vem kak dosti.

Ne bi si mislil, v ponedeljek je bilo tako lepo mokro vse, sveže - res kot mora bit.  Danes pa čisto druga pesem, no ja, nekaj je.   Moralo bo priti pravo deževje, ko je dež par dni, pa pol spet čez par dni, pa ko celo noč pada, pa se megle vlečejo, prav v oblaku hodiš in nabiraš, pol pa bo. 

Na višjih Pohorskih legah lahko najdete jurčke nekje do  20.  Oktobra, pol že bolj težko.

Evo par fotk - tisti grm ala Borov glivec je še zmeraj, pa lep pozdrav vsem  :)

robert11

pozdravljeni
nekaj od danes.
tisti orjak se je zelo lepo skril pod smrekovo vejo. res zanimivo.
lp
robert

Urban

Nekaj utrinkov iz preteklega vikenda. Pohorje, nadmorska višina cca. 900 metrov.

Lp,Urban

ROGLA

konjiška gora   700-800mnv



anica


Najprej čestitke vsem najditeljem teh čudovitih jurčkov - po izgledu so že jesenski - me
zanima če so tudi ti črvivi. Jaz sem letos našla najlepše poletne jurčke v moji gobarski karieri, žal
pa je polovica šla nazaj v gozd.

Hvala g. Slavkotu za informacijo. Na današnjem prispevku ne vidim toliko teh raznih strupenih gob kot je v mojem.
Te smrdeče počasi izginjajo oz. gnijejo, sedaj so se pa masovno pojavile neke temno sive, ki imajo
na klobukih TIK-TAK bonbončke- zanimivo. Ko bo toliko jurčkov kot teh Anice več ne bo na forumu, ker ne bo časa
za prispevke. Upam, da se mi ponovi sezona izpret nekaj let, ko lahko sedeš in samo ruvaš mlade .....!!!

Pravkar sem prejela informacijo, da so tudi v lisnatih gozdovih našli kot pravijo v nadaljevankah "mučo, mučo"
čisto mladih  J.   LP A.

slavko

#354
Tile tik tak bonbončki so gobe, ki spadajo v rod zajedalk (Asterospora). Najverjetneje je zastrta zajedalka (Asterospora parasitica), ki je neužitna.

Lep pozdrav,
Slavko

robert11

Anica, kaj ti gobe nabiraš ponoči? S svetilko?
Ozadje je čista tema.

lp Robert

klavir

Danes zanimiva najdba dvojčkov - zraščenega svinjskega gobana in mokarice...

Za župo bo...


Urban

Pohorje, včeraj popoldan.

anica


Bravo Urban.

Odgovor Robertu11. Ne v ali naj vzamem tvoje vprašanje ko šalo ali grajo. In ker imaš pri imenu št. 11
sem se samo nasmehnila (jaz imam kar dve 11 v r.d). Če pogledaš moje fotke na strani 16 imajo vse datum, na strani 18
pa več ne. Že sem enkrat na foromu priznela, da nisem tehnični tip. Ker sem sinu zatrjevala, da bom odslej znala  sama,
je rezultat viden. Ko polnim bateriji uspem vedno nekaj novega. Trenutno je to fleš, zato so fotke v ozadju bolj temne. Tega pa
nisi opazil, da sem na prvi fotografiji uspela posneti jurčka v pajkovi mreži, pa sem že mislila kako sem dobra.

Sicer je pa zmagovalec v fotografiranju med gobarji za mene itak že znan - to je g. ROTOR.

Res je pa tudi, da sem v gozdu že pred 6. uro. Minili so časi, ko sem jaz trdila, da mene moji jurčki vedno počakajo.
Seveda so me, nekaj kom. medtem ko so domačini že prišli z polnimi košarami iz gozda.

Pa brez zamere in uspešno gobarjenje na Pohorju, kjer gre zares. LP.A.


ROGLA

danes pa- osankarica