Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

nivesp

Ne niso tintnice, tintnice so bele in imajo klobuk kot da bi imel zaprt dežnik pa še okusne so zelo .LP Nives

Nagi Bator

Citat od: nivesp dne 22 Avgust 2016, 20:09
Ne niso tintnice, tintnice so bele in imajo klobuk kot da bi imel zaprt dežnik pa še okusne so zelo .LP Nives

Tintnic je vec vrst. Zgoraj opisane so Velike tintnice.
Ampak na sliki Ta pravega gobarja ziher niso tintnice. Te imajo cisto drugacen bet.

Ta Pravi Gobar

Ja, te gobe imajo zelo debele mesnate in težke bete.  Bom poskusil jutri dat gor kako obrezano fotko, kjer se bo bolje videlo.  Nisem mogel bolje fotografirat - avto sem imel sredi voznega pasu, pa hitro ven ko ni bilo nikogar, naredil eno fotko, pa že ravno takrat rešilec za mojim avtom iz pljučne bolnice dol, pa avti gor na Pohorje, sem hitro peljal dalje.

Na zadnjih dveh fotkah so iste gobe, predzadnja so odrasle gobe - bel klobuk z rjavo BRADAVICO na sredini, zadnja pa bolj mlade - res so zelo težke mesnate, tudi klobuki, izjemno masivne gobe.

Drugače pa raste vse živo, a cel mesec že vse severna lega, malo vzhodna, na južnih predelih nimate kaj najti - tam ni sploh ničesar, zanimivo, je bilo premalo padavin.

Pa na strminah tudi pozabite, je voda na hitro dol stekla, ni zalilo, samo bolj ravni tereni.

Ta Pravi Gobar

Nives kako gobe na Primorskem ?  Imeli ste zelo dosti dežja zadnje čase.  Iz katerega kraja ste ?  Jaz sem iz Dravskega polja, sem pa živel v Dekanih pred skoraj 40 leti in tam smo jurčke našli rast kar v mahu na večjih skalah - neverjetno, ne bom nikoli pozabil.

Lep pozdrav na Primorsko - moj oče je bil rojen v Zavinu pri Šmarjah na Vipavskem - davnega leta 1922 ...

stankica

sem nova na forumu. Že dalj časa opazujem kako se hvalite z najdbami jaz pa kaka 3 leta životarim s 3 kilami na leto.

Kje bi blo kaj več? Mogoče Pohorje.
Hvala

alenka29

Tudi pri nas, SV, se je začelo dogajati. Jurčki, lisičke, marele, dedeki in turki.... obilo uspeha vsem vnaprej!

anica


Kar nekaj časa se že spogledujem z mojim iglastim gozdom, vendar več kot 15-20 kom
še ni bilo. Je pa preplavljen z eno vrsto gob meni nepoznata, zato bi lepo prosila G. Slavkota
za determinacijo. Ko so mlade od daleč izgleda kot jurček, zato tudi težje najdeš jurčka.

Čestitke vsem za najdene gobice, in lep pozdrav! A.

slavko

Na spodnjem posnetku je ena od golobic (Russula). Glede na mastni klobuk bi lahko šlo za golobico iz skupine t.i. grebenk, ki so vse bolj ali manj rjave barve. Sem spadajo blatna golobica (Russula illota), smrdljiva golobica (Russula foetens) in mandljeva golobica (Russula grata). Vse so neužitne in pekoče.

Enkrat se opogumite in poskusite košček golobice. Tista, ki peče, ni za v košaro. S seboj imejte plastenko vode, da si boste potem lahko izprali usta.

Lep pozdrav,
Slavko

nivesp

Ta pravi gobar pozdravljen, če ste živel na prim.  veste kakšna suša je tukaj pa čeprav pade nekaj dežja.Tukaj gob ni je suho da se vidijo razpoke v zemlji in skoraj vsak dan imamo čez 30 stopinj.Sem iz Šemoasa blizu roj. kraja vašega očeta.Forum spremljamo vsak dan, ker sem strasrna gobarka,samo povejte kje rastejo gobe pa priden.Gobe pri nas bodo komaj konec oktobra če prej ne bo dežja.LP Nives

stankica

Lep pozdrav Nives. Sem iz Ajdovscine in letos sem ze utrgala 1 jurcka toda 1,5 meseca nazaj. Sedaj jih se ni toda luna je ok blo je mal dezja tko da upam da bo.

nivesp

Pozdravljena ga. Stankica,upam da naju štajerci ne bodo vrgli iz foruma.Ko se bo pa kaj dogajalo na Nanosu pa prosim kakšen namig,kajti v soboto na Nanosu ni bilo nič, niti ene gobe nisem videla,tudi na postojnskem nič.

Ta Pravi Gobar

Nives pa Stankica

Če se vama da en dan gremo skupaj na Pohorje ni problem javita kar na moj email - -  iz avtoceste je še 20 minut gor na 1000 m visoko zdaj je glih čas gobe vseh sort jaz jih sam tak več ne rabim kar naberem dam okoli frendom pa sosedom ...

Lep pozdrav  :)

ubisoft

Pozdravljeni,

Še posebno Nives pa Stankica. Jaz sem tudi iz primorske. Natančneje Lokavec pri Ajdovščini. ;)

Z jurčki pa tako. Trenutno jih ni. Tudi v Trnovskem gozdu ne. (preverjeno v soboto)
Naslednji mesec jih pričakujem, če bo kaj več dežja in sicer višje ležeče.
V dolini pa oktobra, če se nas le deževje kaj usmili.

Lep pozdrav

nivesp

Ta pravi gobar vi ste pa res prijazen, z veseljem sprejme vaše povabilo toda ta teden nimam časa, mogoče naslednji če bo čas vam sporočim.Najlepša hvala še enkrat LP Nives

MIČO

Pozdrav

To da jurčkov ni ne drži popolnoma.V soboto sem jih nabral 1,8 kg in včeraj 0,4 kg.In rastejo na višini 1000 - 1200 mnv!


lp MIČO