Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

fotogobar

Blaž,

jaz sem za to, da ostaneš in ne pusti se sprovocirati, raje v gmajno raziskovat in tukaj poročat  ;)

enastajerka

#691
Pozdravcek vsem....
vceraj ni bilo casa za uploadanje in ker vzame obrezovanje in pomanjsevanje ogromno casa, bom poskusila tokrat  na drug nacin...
Hvala g.Lojze, zanimivo...mislim da se teh gob nikoli nisem srecala v gozdu..
No spodaj pa najprej slikice parckov. V bistvu sem povsod, kjer je bil 1 jurcek, nasla blizu vsaj se enega!









enastajerka

Pa se nekaj slik...
Spodnjemu je pa od suse dvignilo klobuk :) oziroma kozo je odtrgalo od trosovnice...



Pa se nekaj ostalih...















Mislim da bo dovolj  ::)
Sem pa kar precej kilometrov prehodila in to po strminah...
lp

samson

Še malo z Dolenjske.
LP

Ta Pravi Gobar

Evo malo drugačne ... 1.4  kg komad nič črviv trden pobran včeraj ...

Suho je, ne priporočam da od daleč hodite, na večini placov ne raste več čisto nič.   Pa pobrano do amena.

Mogoče če bo dober dež nadaljevanje čez  14 dni  ?

Lep pozdrav vsem  :)

ljubiteljica gob

samson - na kateri nadmorski si nabiral?

na cca 300 do 400 mnv je suho kot poper in praktično skoraj nobenih gob. suho kot v sahari skoraj :-S upam, da bo za vikend malo pametnega dežja, da bo kaj pognalo.

nivesp

Čestitam enastajerka, če bi bila enaprimorka bi imela prazne košare, nisem nevoščljiva še kako ti jih privoščim.LP Nives

robert11

pozdravljeni
v gozdu je sedaj pa res suho. mladih gob nekako ni, samo še "odrasle", ki so sicer čisto ok.
če bo ta dež kaj namočil bo še čez kakšne 2 tedna kaj.
lp
robert

mdpohorje


mdpohorje


mdpohorje


kragulj

Še nekaj mojih septembrskih.... Zadnji dvojček bo jutri na razstavi gobarskega društva Ptuju na Ptuju. Vabljeni.

enastajerka

Citat od: nivesp dne 30 September 2016, 17:44
Čestitam enastajerka, če bi bila enaprimorka bi imela prazne košare, nisem nevoščljiva še kako ti jih privoščim.LP Nives
Hvala..
hehe..sej vem, da je kriza, ko je vse suho in prides s prazno kosaro iz gozda.. v bistvu je tudi na Pohorju vse suho. Tam kjer sem lani nasla veliko jurckov, nisem letos niti enega..pa sem sla pac nove place iskat in na sreco tud nasla tega, kamor se zdaj (letos) skoz vracam. Ocitno je treba vsako leto na novo najt kaksno lokacijo, kjer je bilo morda se pred mesecem malo vec dezja ali so pac drugi pogoji ustrezni...tudi potok je blizu kjer nabiram in zagotovo pripomore k vlagi - ceprav do kakih 100m levo in desno sem jih nasla...

Robert11...jaz sem res nasla ogromno mladih gob na Pohorju, kljub suši...Ko sem sla v soboto, je bilo veliko mladih in sem si mislila, da bodo tisti, ki sem jih spregledala, do srede zrastli in bom lahko same velike nabirala...a sem potem v sredo nasla se vec mladih.Sej meni tudi ni jasno kako to, da rastejo, ker ni bilo dezja....nekateri jurcki so imeli cisto izsusene klobuke, cisto srebrnkaste barve ...
No, jutri bom menda spet poskusila sreco...vso sreco tudi drugim...;)
Lp

stankica

Pozdravljeni gobarji!
Nadejam se dežja in gob, upam da bodo tudi na primorskem pognale, toda slabo kaže. Po kolikem času poženejo upam da kmalu.
Hvala in Lp
Nives vceraj sem bla na Nanosu cista 0 samo marele.

nivesp

Stankica, kako nas dražijo ti štajerci in štajerske z jurčki, ko bo pri njih sneg bova pa midve njim pošiljale slikce(upam). He he. LP Nives