Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

frodo

Ne reci da si se že naveličal iskanja, bodi srečen da imaš takšen teren kjer še kaj zraste.
Po moje se bo koncem tedna kar drastično ohladilo, potem se boš lahko poslovil za letos.
:'( :'( :'(

msimerus

Nisem se naveličal, glede na to da imam časa na pretek, bom še v snegu hodil malo čektirat moje grabne :) ,,,,seveda vam javim če kaj najdem


Sent from my iPad using Tapatalk

janko

LP

Slavko je rekel, da ko listje odpade se tudi gobe počasi "potuhnejo". So tudi izjeme.

Dokler drevo raste, tudi gobe živijo z njimi, nato pa pride čas počitka za vse.

Jaz grem morda pogledat v soboto na svoj teren.  :D

Sneg naj pada na smučiščih, spodaj pa lahko še malo počaka.

Janko


uli

Lep pozdrav
Včeraj smo se potepali po Goričkem na zadnjem letošnjem gobarjenju.Bera je bila zadovoljiva,snežke smo dobesedno izkopavali iz listja,soseda pa je za konec našla še zadnjega jureta letos.Moram reči da je bila letošnja sezona dokaj uspešna,na Pohorju smo našli ogromno jurčkov,vendar samo na dveh terenih,potem pa še obilo snežk iz Prekmurja.Slik po tistem pametovanju s tapravimi gobarji nisem več objavjal,tazadnjo pa bom vseeno prilepil.
Obilo uspeha in lepih trenutkov v naslednji gobarski sezoni vam želim.
Ivan

msimerus

Mislim, da je za letos res konec z gobami...se spet pišemo naslednje leto...lep pozdrav vsem skupaj

msimerus








Sent from my iPad using Tapatalk

msimerus








Sent from my iPad using Tapatalk

robert11

pozdravljeni
tudi jaz se poslavljam od letošnje sezone.
za konec pa še ena slika, ki sem jo dobil. to bi potrebovali pa kar traktorje do bi jih pospravilil. hahaha
lp
robert

Nagi Bator

Kaksen monstrum je moral bit sele polz, ki ga je malo obgrizel tam po betu.

klavir

Sam sem v soboto in danes zaključil sezono na Goričkem. Rezultat soliden, vsakič kakšna košarica... Največ seveda snežk, nekaj je bilo še drugih kolobarnic pa sirovk in danes en lep letos zadnji jesenski goban...

To bo to za letos v poznojesenskih gozdovih...






klavir

Danes na lovu za bukovimi ostrigarji... Na običajnih terenih zimskih gobarjenj... V gozdiču sredi polj pri Zlatoličju in v eni izmed gramoznih jam v občini Kidričevo. Zelo veliko lepih, nečrvivih, v glavnem še dovolj mladih gob. Moraš pa vedeti, kje... Vse skupaj dva hloda, a na vsakem vsaj dovolj, če ne preveč gob... Do enega izmed njiju se je potrebno vleči po trebuhu pod trnovjem kot v vojski, ampak se splača. Bile so seveda tudi zimske panjevke in vsaj suhe bezgove uhljevke, a ne veliko. Ne vem, kako gledate ostali, a nam je bukov ostrigar ena najboljših gob, vsekakor glavna delikatesa v zimskem času. Mimogrede, zanima me, ali ima kdo kakšen poseben recept za pripravo ostrigarjev, ki bi ga delil na forumu... Mi smo jih sicer doslej pripravljali kot vsake druge gobe...

Škoda, da spet ni napovedanih padavin in ne bo za it po gobe v kratkem... No vsaj te ostrigarje sem odrešil muk propadanja ali kako se že reče... :D











P.S.: Žal sem spet moral slikati s (starim) telefonom... 8)

dverbnik

Upam da se bo slika pripela
Orle nad Ljubljano- na božični dan lisičke- lepo spravljene v votlini pod drevesom

klavir

LEPE PRAZNIKE IN VSE NAJBOLJŠE V LETU 2016!

ivan


klavir

#1333
Še zadnjič vsi lepo pozdravljeni!

Da ne bi dobra hrana na silvestrovo pretežkó obležala v želodcu, smo se na mojo pobudo z družino odločili, da izvedemo silvestrsko gobarjenje. In to ne kar táko v prvo obrečno loko, pač pa po dolgem času v Prekmurje, natančneje Mursko Šumo, to so loke med reko Muro in Ledavo, vse do izliva slednje vanjo (novejša teza sicer je, da se Ledava pravzaprav izlije v prekmursko Krko, saj bi ta naj po najnovejših meritvah bila malenkost večja, a pustimo to). Gre za zavarovano območje narave, kjer si lahko res napolniš dušo. Pot je iz Maribora dolga sicer dobrih 95 km, a je sedaj skozi avtocesta, preko Lendave vse do Pinc, tako da vožnja ne traja več kot uro. Nato pa na krajevno cesto ter skozi Pince Marof do Benice, kjer so pred skoraj stoletjem naselili primorske Slovence, ki so bili ostali brez doma. Na to še spominja majhen muzej. Zatem čez Ledavo na makadam, pred nasipom levo in že smo v Murski Šumi. Dandanes to ni več pusta, divja zemlja v glavah ljudi, pač pa precej dobro izkoriščen turistični potencial, ponujajo ogled biokmetovanja najvzhodnejše slovenske kmetije, safari s terenskim vozilom, označene kolesarske ture, rafting po Muri... Če gremo pa sami, ni nič manj mikavno, saj se vedno lahko odločimo, kaj nas bo ob tisti priliki imelo najbolj pritegniti. - Pa recimo, da sta bili tokrat to reka Mura in gobice...

Na spodnjem Googlovem posnetku sem označil območje naše ture, označbe črk pomenijo, da je bila slika posneta na tistem območju. Strnjena rdeča črta označuje vožnjo, črtkana pa hojo...



Gozdna cesta v Murski Šumi - kje se ta ravnina konča...?
Slika A


Odcep do reke Mure, čudovite prekmurske lepotice...
Slike B, C, D






Ubogi avto...
Slika E


Mrtvica...
Slika F


Ko se konča Murska Šuma, se prične Muriša, preplet njiv in močvirnih travnikov, vmes pa stare Murine struge. Prava prostranstva...
Slika G


Sredi polj Muriše leži morda najbolj znan mrtvi rokav reke Mure, ki ga v cvetju prikazujejo na večini fotografij Murinega obživlja...
Slika H


Pogled na Muro blizu broda pri Podturnu na drugi strani... V loki na velikih podrtih deblih tudi bukovi ostrigarji in zimske panjevke...
Slike I, J, K






Najprej je bilo v škornjih treba preveriti, ali ni voda pregloboka za vožnjo. Ni bila, če si peljal čisto po desni...
Slika L


Umetne krave na paši kot kiparski motiv... Zadaj pa se pase pravo črno govedo...
Slika M


Pot je proti sotočju postajala zmerom bolj zaraščena,a peš je še šlo...
Slika N


Reka Mura v soncu...
Slika O


Izkazalo se je, da je do sotočja Ledave (ali Krke) z Muro sedaj kakšnih 800 metrov bližje kot prej, saj je Mura v eni velikih prejšnjih poplav odnesla le kakšnih 10 metrov široko brežino med rekama, ki se je prej nato še razširila. Tisti del je sedaj otok... Na levi Ledava, na desni Mura. Pogled proti najvzhodnejši točki Slovenije.
Slika P


Mura je tako lepa, da ni slik nikoli preveč...
Slika R


Na velikih balah slame so zrasle gobe! Predstavnice rodu skledic ter bukov ostrigar! Neverjetno, nikoli nisem pomislil, da bi ostrigarji lahko v naravi rasli iz slame. A očitno je vse mogoče...
Sliki S in T




Tako... Počasi je bilo dovolj, mračilo se je že in čas je bil za odhod proti domu. Najvzhodnejši "kljun" Slovenije smo prepustili zopet divjini...do prihodnjega leta!

VSE NAJBOLJŠE!!!






 

PrviProgram


"klavir", čestitke za res lepe posnetke tega meni še nepoznanega področja, kot tudi zelo lepo dokumentirano in lokacijsko pozicionirano področje pregleda z nastalimi posnetki. Res super!