Nabiranje gob na Gorenjskem 2016

Začel/a šampion, 07 Junij 2016, 20:58

Prejšnja tema - Naslednja tema

šampion

Ali na Gorenjskem že kaj poganja?

iglica

Očitno še nič...ali pa so vsi v gmajnah :-) Grem jutri v izvidnico, nekaj se bo sigurno našlo !

iglica

Našla...enega jurcka in par lisičk ! Saj bo, počasi :-)

mačka27

#3
Na 600 sva našla 1 jurčka, nekaj lisičk in 2  orjaška dežnika- še zaprta- nekaj "jajčk" - smrdljivih mavrahovcev-  v cca 2h urah...

vztrajnost se izplača ;-).... Počasi pa bo res še pri nas pričelo ;-) .

marusa111

Včeraj nabrano v okolici Kranja, na srednji višini in bolj sončni legi. Višje je bilo pa bolj slabo.

mačka27

Lahko bolj podrobno na kateri višini... No saj ni potrebno koordinat, an ;-).

Mi2 sva pregledala terene proti Bodovljam, popolna nula...  Soriško polje- razočaranje. Hodim pa že zaradi rekreacije cca 3x na teden... No....Počasi  pa bi se vseeno lahko že kaj pričelo....

veki

lp,zanima me kako je kaj z gobami na gorenskem,ali pa če je šel gdo že kaj preveriti terene na Pokljuko

Snicl

Včeraj bil okolica Kranja - pod Joštom cca. 600 nmv in samo 1kg lisičk, ki pa že tudi gredo proti koncu. O jurčkih ne duha ne sluha :S.

veki

lp,Gorenska kaj se dogaja pri vas,ali kaj raste

klavir

Tudi mene zanima to, ja... Nek znanec od znanke (saj veste, kako je to) naj bi na Pokljuki našel čuda jurčkov. Samo jaz tega nekako ne morem zares verjeti. Prvič se mi zdi še prezgodaj, da bi tako visoko zares rasle gobe, drugič pa vsaj po mojih opažanjih gobe trenutno nikjer ne rastejo obilneje. A po drugi strani, ker zdaj imam čas, v jeseni pa ne, bi se z veseljem odpeljal malo kam dalje gobarit (za nas Štajerce je Gorenjska relativno oddaljena). Pa lahko navežeš še na kopanje v Bohinjskem ali Blejskem jezeru, ogled česa itd... To je vse ok, a vendarle je fino, če prideš v gozd in imaš občutek, da gobe rastejo. Osebno mi je za jurčke povsem vseeno, v redu je, tudi če rastejo golobice ali mušnice... Deževalo je, a zgleda, da smo trenutno v obdobju premora, ki nastopi praviloma redno v polovici julija. No, zato me zanima, če je kaj res na tem, da bi se tam naj kaj dogajalo... In seveda, če ne pride Putin že ta teden, ker te bo gužva... :'(

Ta Pravi Gobar

Klavir, pol pa kar na vrh Pohorja - mokro,  20 stopinj, vse razen jurčkov ... Evo par fotk.  Ježki, Bisernice, Lisičke pa še razne zadeve ...

Lep pozdrav

Ta Pravi Gobar

Evo še kaka fotka Pohorje  1200 m ...

marja

Preverjeno danes: na Pokljuki popolnoma nič :(.... razen borovnic, ki bodo še nekaj časa zorele :).
lp

moharca

Citat od: marja dne 23 Julij 2016, 17:47
Preverjeno danes: na Pokljuki popolnoma nič :(.... razen borovnic, ki bodo še nekaj časa zorele :).
lp

Prav res preverjeno, 4 dni nazaj nič, še strupenih ni bilo.
lp

Snicl

Jutri grem pogledat na terene pod Joštom. Ima kdo kakšne informacije, če kaj raste?