Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

PrviProgram

Lisičke so začele množična rasti. Je ogromno malih, tako, da čez kakšen dan jih bo veliko. Pohorje 110 m. Jurčkov ni.

počasna

Citat od: PrviProgram dne 19 Julij 2016, 20:02
Lisičke so začele množična rasti. Je ogromno malih, tako, da čez kakšen dan jih bo veliko. Pohorje 110 m. Jurčkov ni.

zakaj pobiraš tako male lisičke?

rotor


tomazex

Rotor katera je to goba na prvi sliki? Kako se jo pripravlja? Hvala.. Zelo pogosta v gozdu pa na zalost ne poznam..  ???

Lojze07

Prve (zaenkrat) ne pripravljaj... - na noben način...  :police:

Upam, da ti jo bo določil g.Slavko...

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

rotor

Citat od: tomazex dne 21 Julij 2016, 21:24
Rotor katera je to goba na prvi sliki? Kako se jo pripravlja? Hvala.. Zelo pogosta v gozdu pa na zalost ne poznam..  ???

Tale prva, mislim, da je smrdljiva golobica, ni užitna (bo g. Slavko povedal).

slavko

Lahko je smrdljiva golobica (Russula foetens). Glede na rjave pike na klobuku bi lahko bila tudi blatna golobica (Russula illota). Če pa ima vonj po mandljih, je mandljeva golobica (Russula laurocerasi). Vse so neužitne in na videz so si precej podobne.

Lep pozdrav,
Slavko

Letecipujs

Na Duhu je slabo z gobami

frodo

Nekaj lisičk, nato me je pregnal dež.
:)  8)

anica


Je lahko za gobarko lepše darilo za imendan (Sv. Ana), kot tole-le-le.

V soboto točno 10. dan po dežju sem šla preverit situacijo, našla 2 mlada jurčka, v nedeljo sem pričakovala
več - našla 1. jurčka. Danes pa presenečenje. Niti en jurček ni bil večji od 10 cm. Ja to je moj gozdiček, ki ni večji od
dveh nogometnih igrišč. Preverila sem še dva terena, ki sta oddaljena dober km. V enem 5 kom, v drugem pa 4 kom.

Dečki - gobarji na severu Goričkega počasi gre proti vam!!!

LP A.

robert11

BRAVO ANICA

jaz sem danes po dopustu šel malo v naš gozd v halozah, pa je precej suh in sem našel samo enega velikega rumenega gobana, ki se na veliko šopiri in trosi svoje trose.

lp
rober

marjeta

Čestitke Anica. Za god in za gobe. Res lepi primerki.
Midva se letos trudiva več ali manj brez uspeha. Pa še sedaj slabo kaže. Se nas dež na daleč izogiba...

anica


G. Marjeta hvala za čestitke.

Prilagam današnje lepotce. Nabrane v slabih dveh urah, žal za več ni bilo časa.

Jurčki so zares izredno lepi - bakrene barve in prav ti me najbolj ganejo ko jih najdem.
Žal pa je tudi pri gobah tako kot pri ženskah oz. tudi moških - lepši so nazven več je prepiha in
črvičkov znotraj. (Seveda so tudi izjeme).

LP A.

rotor


zagor

lep pozdrav vsem v skupini.
na novo smo se preselili v Trebnje in,ker sem strasten gobar,me zanima,če v teh okoliških hribih kaj rastejo jurčki in lisičke.hvaležen bom za vsak namig,ki ga dobim,kje iskati.proti trebnemvrhu ali kaj podobnega :D