Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

Lemedis

gobarja : Jaz sem ta mesec gobaril med 250-330mnv. Tukaj se najdejo že gobani, golobice, lisičke,idr. vrste. Na višjih nadmorskih višinah je bilo do sedaj še prehladno, razen za kako nekulinarično vrsto zanimivo za determinacijo.
lp, Luka
Prepustimo se naravi, učimo se od nje!

Dr.Greenspoon

Pozdravljeni,
da nebo na forumu samo slik jurčkov so danes poskrbeli dežniki:





Lp, Greenspoon

ROGLA

lp.pa ne sam marele ,danes najdel prve bisernice in cigančke-!!!!

Martin

 ;)
čestitke vsem za te najdbe nemorem vrjet da ste našli že marele res super upam da bom sam tud počasi kaj našel komaj čakam na golobice mmmmm.

lp
martin

Gobar88

lepe marele se jih že veselim  ;)

nivesp

Pozdravljeni gobarji !

Čestitke še iz Goriške vsem, ki ste imeli šrečo v gozdu in na sprehodu

markok

Se bom pa še jaz pohvalil s svojim prvim lepotcem letos. Verjetno je tudi najzgodnejši goban v vsej moji karieri, ne spomnim se, da bi kdaj že v maju našel kaj podobnega. Lokacija: okolica Lukovice, 450 mnv.
Sicer pa sem našel še kakšnih 5 bisernic, pa nekaj griv, golobico... Upam da je to znak dobre sezone.


mato2

#127
Lep pozdrav vsem. Da še jaz dodam nekaj slikic iz nedeljskega pohoda  ;D










lp matej

Martin

 ;D

pozdrav
Markok to pa je res pravi adut, takšne najdbe v takem času so sigurno znak dobre sezone.

Matej tud ti si naletel na lepe gobane . :P :-\

Hja sam sem še vedno praznih rok letos še nisem imel sreče z gobami. No zdaj z junijem pričnem z rednim gobarjenjem in mislim ,da bom kar kmalu imel srečo z gobani......

Sem pa vesel da je letos tok dežja super. ;D ;D ;D ;D ;D

Lp
Martin

conn

Pozdravljeni iz prelepe Savinjske !!!

Najprej vsi lepo pozdravljeni. Vsem čestitam za čudovite gobane.
Včeraj sem bil na pohodu v naših koncih in prav nič življenja. :'(
Mato ti si gobarski car!!!  8)
Upam, da nekoč tudi jaz naložim kakšno sliko.

lep pozdrav

rene

Mato pozdravljen!
Vidim, da se že kar precej sprehajaš po bregih :) Zanima me kakšna nadmorska višina je bila pa katero področje(če ni skrivnost). Komaj čakam na letošnjo sezono, da se prične. Če bo ostalo pri teh pogojih, da bo vsak drugi dan deževalo in bo čez dan 25°C nam zelo uspešna sezona gob letos ne uide.
Lep pozdrav

mato2

Rene gobe sem najdo  v Halozah nmv okoli 350m so pa redke na dan se da najti maximalno 10 jurčkov.

lp matej

iglica

#132
Danes me je skoraj kap ! Na vrtu med rožami  je zrasel cel kup orjaških dežnikov: 8 velikih in še en malček skrit za drevesom. Očitno bo letos gobarska sezona obilna...ali pa samo zelo deževna   ;)
Lep večer vam želim !

Boris

Te gobe so nabrane na Pohorju 31.05.2012.

mato2

Boris na kateri nadmorski višini

lp matej